3 گام مهم برای داشتن یک انبار منظم

در فضاهای مسکونی انباری ها نقش بسیار مهمی ایفا می کنند، ولی اکثر ما چون زیاد با این فضا سر و کار نداریم، به نظم و چیدمان وسایل در آن اهمیت نمی دهیم. در صورتی که با استفاده ی درست از انباری، می توانیم فضای بیشتری برای دکوراسیون منزل خود حفظ کنیم.
۱. با تفکیک وسایلی که می خواهید و وسایلی که لازم ندارید شروع کنید!
در این فرآیند با خود رو راست باشید. بسیاری از افراد وسایل زیادی را به امید اینکه یک روز از آنها استفاده کنند، نگه می دارند، در صورتی که ممکن است سال ها از آنها استفاده نکرده باشند. وقتی چیزی را انبار می کنید، حتما زمان استفاده ی آن را مشخص کنید. اگر نمی دانید چه زمانی ممکن است از آن استفاده کنید، حذفش کنید.
۲. تعیین کنید با وسایلی که لازم ندارید چه باید بکنید!
ابتدا وسایل دور ریختنی را از وسایلی که نمی خواهید تفکیک کنید. این وسایل شامل کالاهای آسیب دیده ای است که قابلیت تعمیر شدن ندارند. پس هر چه زودتر از شر آنها خلاص شوید.
حال نوبت به وسایلی می رسد که می توانید بفروشید. اگر زمان کافی و علاقه به این کار دارید، وسایل قابل استفاده ای را که نمی خواهید بفروشید و پولی به جیب بزنید. اگر وسایل فروشی تان کم هستند از طریق اپلیکیشن ها و سایت های اینترنتی خرید و فروش اقدام کنید. اما اگر تعداد آنها زیاد است، شاید لازم باشد از یک سمساری کمک بگیرید.
در نهایت وسایل باقی مانده ای را که نمی خواهید، وقف کنید.
۳. گام آخر نظم بخشیدن به وسایل باقی مانده در انباری است!
وسایلی که در نهایت باقی می مانند، وسایلی هستند که مورد استفاده ی شما هستند اما فضای کافی برای نگهداری آنها درون فضای اصلی منزل تان ندارید. وسایلی را که زود به زود استفاده نمی کنید، در ته انباری و وسایل مورد استفاده ی روزانه تان را در دسترس قرار دهید.
برای نگهداری وسایل تان به جای جعبه های مقوایی از سرویس های پلاستیکی شفاف استفاده کنید تا بتوانید درون آنها را ببینید و پیدا کردن کالای مورد نظرتان راحت تر صورت گیرد. ضمنا این جعبه های پلاستیکی از خیس شدن لوازم درون شان و آسیب دیدن آنها در مواقع خاص جلوگیری می کنند.
برای دسترسی آسان تر قفسه انبار محکم و ماندگار روی دیوار انباری نصب کنید و جعبه ها را روی آنها قرار دهید. شما می توانید برای شناسایی بهتر چیزهایی که می خواهید، روی جعبه ها برچسب بزنید. هم چنین برای نظم بیشتر بهتر است آنها را دسته بندی کنید، مثلا دسته ی خوراکی ها، لباس ها، ابزارها و ... .
برای نظم بخشی لوازم و خرت و پرت های کوچک، دراور (قفسه ی کشویی) پلاستیکی بخرید.
از چوب لباسی برای آویزان کردن لباس های فصلی خود استفاده کنید.
یک راه حل خوب برای نظم دادن به فضای انباری، استفاده از کابینت های قدیمی و کهنه برای نگهداری وسایل است. اگر هم خودتان کابینت کهنه ندارید، به راحتی می توانید به صورت آنلاین و با قیمت های بسیار پایین آنها را خریداری کنید.