یافتن کوتاهترین مسیر دوچرخه سواری با Hammerhead

دوچرخه سواري نيز مانند رانندگي در مسير نا آشنا دشوار است. در بيشتر موارد تمرکز راننده يا دوچرخه سوار بر يافتن راه درست، بيشتر از موانع مسير پيش رو شده و همين عامل بسياري از تصادفات است. در هنگام دوچرخه سواري با دوچرخه کوهستان در محيطي جديد و ناآشنا يا بايد هر از چندگاهي توقف کرده و نقشه را چک کنيد، يا بايد تلفن هوشمند خود را بر روي فرمان نصب کرده و با توجه به نقشه هاي موجود در آن مسير خود را پيدا کنيد. اما همگي به اين موضوع واقف هستيم که غفلت از مسير حتي براي چند لحظه علي الخصوص در شهرهاي شلوغ و پرتردد عواقب جبران ناپذيري به همراه دارد.
اکنون اين سوال پيش مي آيد که با توجه به فراگير شدن هرچه بيشتر دوچرخه سواري مخصوصا در شهرهاي بزرگ، راه حل اين مشکل و يافتن سريع مسير درست چيست؟
Hammerhead پاسخي براي اين مشکل است. اين دستگاه ظاهري شبيه حرف انگليسي T داشته و بر روي فرمان دوچرخه نصب مي شود. دستگاه هيچ صفحه اي ندارد اما ال اي دي هايي روي آن تعبيه شده که در حالت خاموش بودن دستگاه به چشم نمي آيند. وقتي دستگاه را روشن ميکنيد، از طريق بلوتوث به نرم افزار مخصوص دستگاه که بر روي تلفن همراه شما نصب شده متصل مي شود . با تعيين مقصد خود از طريق نرم افزار، دستگاه کوتاهترين مسير رسيدن به مقصد را پيدا کرده و با روشن شدن چراغ هاي نصب شده، شما را راهنمايي مي کند. هر يک از حالت هاي گردش به چپ يا راست، دور زدن و يا مسيريابي مجدد براي دستگاه تعريف شده تا از طريق چراغ هاي ال اي دي با شما به اشتراک گذاشته شود. براي مثال وقتي نزديک يک تقاطع مي شويد، چراغ ها با آرايشي مشابه L برعکس، سمت راست يا چپ را نشان مي دهند و وقتي به تقاطع رسيديد، رنگ چراغ ها از آبي به سبز تغيير کرده و سرعت نمايش آنها افزايش مي يابد که به معني عکس العمل سريع پيچيدن است. به کمک اين وسيله مي توانيد درعين حال که به مسير رو به روي خود متمرکز شده ايد، زيرچشمي مسيرياب را نيز چک کنيد. حتي اگر مسير را اشتباه برويد، دستگاه شما را تنها نگذاشته و بعد از چند لحظه مکث، مسير جديد توسط نرم افزار محاسبه شده و بر روي دستگاه نشان داده مي شود. نرم افزار دستگاه که براي سيستم عامل هاي آندرويد و ios هم موجودست، مخصوص دوچرخه سواران تهيه شده، از اين رو مسيرهايي جديد و کوتاه را مي توان در آن پيدا کرد. به کمک Hammerhead ديگر نيازي نيست در تمام طول مدت دوچرخه سواري صفحه تلفن همراه شما روشن باشد و يا مجبور به توقف شويد تا مسير مورد نظر خود را پيدا کنيد. اين مسيرياب دوچرخه به شما کمک مي کند تا به بهترين شکل ممکن به مقصد خود برسيد و علاوه برحفظ امنيت شما، شارژ تلفن همراه شما را هم حفظ ميکند.