چیدمان در دکوراسیون

براي طراحي داخلي يک فروشگاه يا مغازه نکات زيادي در طراحي اهميت دارد نکاتي که رعايت کردن آنها باعث جذب بالاي مشتري خواهد شد.
از اولين نکات دکوراسيون مغازه طراحي فضا با رنگهاي جذب کننده است که اکثرا رنگهاي تند هستند.البته بسته به سبکي که فضا دارد تيپ رنگي بيار اهميت دارد.به عنوان مثال در سبکهاي مدرن از رنگهاي تند و شارپ و در سبکهاي کلاسيک بايد از رنگهاي پخته و ملايم استفاده نمود.
طراحي ورودي براي يک دکوراسيون فروشگاه از اهميت به سزايي برخوردار است.ورودي هايي که بزرگ و روشن هستند و نور کافي دارند بيشتر مشتري را به سمت خود جذب ميکنند تا ورودي هايي که باريک و تاريک هستند و ديدي به داخل ندارند.
حتي اگر دوست نداشته باشيد که ورودي را طراحي کنيد کافيست آن را باز نگه داريد و يا اينکه تمام شيشه کنيد و فضاي داخل را طراحي کنيد ولي از رنگهاي مرده استفاده نکنيد.
همينطور چيدمان دکوراسيون داخلي مغازه را بايد طوري انجام داد تا که کالاهاي با ارزش تر در معرض ديد بيشتري باشند و نورپردازي بيشتري روي آنها انجام شده باشد.روشنايي کل فضا را بايد تامين کنيد تا جايي تاريک نباشد زيرا نور کم و تاريکي باعث مي شود که مشتري علاقه اي به ديدن مغازه و اجناس نداشته باشد اما نبايد کل محيط را به يک اندازه روشن کرد چون اجناس مهمتر بايد در نقاطي قرار داشته باشند که نورپردازي بيشتر يا متفاوتي داشته باشد تا مورد تاکيد قرار گيرند.
مسير .رفت و آمد بايد طوري طراحي شده باشد که مشتري بتواند راحت در مغازه گردش داشته باشد و به تماميه اجناس دسترسي پيدا کند و نبايد به هر دليلي در اين مسيرها نقطه کور ايجاد کرد.محيط جوري چيدمان داشته باشد که که کالاهاي همگروه در يک بخش چيده شوند.
درب خروجي و صندوق بايد در يک مسير قرار گرفته باشند معمولا صندوق در بخشي قرار دارد که کانتر هم در همان بخش قرار دارد پس بايد طراحي زيبايي داشته باشد زيرا يکي از مهمترين بخشهاي فضا است پس دقت کنيد.
حتما از فضاي رنگي تيره و روشن استفاده کنيد و هر گونه رنگي که در فضا استفاده مي کنيد فاصله درجه رنگي مهم است.
از استندهايي به تعداد مناسب که در فضا يکسان باشند و از ارتفاع مناسبي برخوردار باشند استفاده کنيد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ