چشمتان را جـوان نگه داریـد

حتما شما هم دوست دارید در لوازم آرایش فروشی ها و داروخانه ها مدت ها به قسمت محصول های مراقبت از پوست، چشم بدوزید و تا آنجا که موجودی تان اجازه می دهد، هر آنچه برای زیباترشدن لازم است، تهیه کنید. یک گروه پرکاربرد از این محصولات، انواع کرم های دورچشم هستند که برای خرید آنها فقط نمی توان به نظر فروشنده و اطلاعات بروشور شرکت های تولید کننده بسنده کرد. به همین دلیل این هفته تمام اطلاعاتی که برای خرید یک کرم دورچشم مناسب نیاز دارید، گردآورده ایم...

۱) محصول های ایرانی را با تحقیق و خارجی ها را با احتیاط بخرید

خوشبختانه امروزه شرکت های متعددی با سرمایه گذاری بالا اقدام به تولید کرم های دورچشم در ایران کرده اند اما درباره کیفیت این محصولات باید تحقیق و پژوهش های بیشتری انجام شود و میزان اثربخشی آنها را در افراد داوطلب قبل از عرضه به بازار مشخص کرد. امکان بررسی دقیق این موضوع در آزمایشگاه درمولب (DERMOLAB) مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، فراهم است. البته این کار برای تولیدکنندگان اجباری نیست اما تولیدکنندگانی که اثربخشی محصول خود را به تایید یک آزمایشگاه مجهز و معتبر می رسانند و گواهینامه های لازم را دریافت می کنند، درواقع اعتبار محصول خود را بالا می برند و مردم با اطمینان بیشتری محصول های آنها را مصرف خواهند کرد. البته وزارت بهداشت هنگام صدور پروانه تولید، این محصول ها را از نظر ایمنی و بی ضرر بودن کنترل می کند. قیمت بالای برند خارجی دلیلی براثربخشی بالا یا کیفیت خارق العاده محصول نیست. البته تحقیق و پژوهش در مورد محصولات برندهای خارجی هم لازم است. به هرحال برخی شرکت های معتبر بین المللی از تکنولوژی بالایی برای تولید انواع کرم ها استفاده می کنند.

۲) از متخصص پوست راهنمایی بخواهید؛ نه از بروشور و بازاریاب

انواع متنوعی از کرم های دورچشم در داروخانه ها عرضه می شود. پوست آدم های مختلف با هم تفاوت دارد و همه مشکل های پوست دورچشم با کرم دورچشم قابل حل نیست. برخی از این کرم ها بسیار گران قیمت هستند، بنابراین عاقلانه است که قبل از هزینه کردن برای خرید این کرم ها، بدانیم آیا اصلا مشکلی که می خواهیم برای رفع آن کرم دورچشم بخریم، با این محصول قابل?حل است یا نه؟ به این منظور مشورت گرفتن از یک متخصص پوست منطقی ترین راه حل به نظر می رسد.