نکته های دکوراسیون مغازه

دکوراسيون مغازه و دکوراسيون فروشگاه آن چيزي است که مشتري شما را مجذوب ايستادن و نگاه کردن به کارهاي شما و يا ورود به فروشگاه شما مي کند. اهميت دکوراسيون مغازه و فروشگاه بر هيچ بيزينس من و يا کاسبي پوشيده نيست. بسياري از کسبه و صاحبان فروشگاهها ممکن است به دليل شلوغي بازار کسب و کار خودشون تا به حال به فکر تغيير دکور فروشگاه نيافتاده باشند. براي اين دسته از افرد توصيه مي شود حتماً زودتر تغيير رو آغاز کنند قبل از اينکه مجبور به تغيير شوند. اهميت زيبايي دکوراسيون فروشگاه و دکور مغازه رابطه مستقيمي با فروش دارد و يک چيدمان به روز و کارآمد مي تواند در هر چه زيباتر شدن محصول شما تاثير بسزايي داشته باشد. برخي از موارد اهميت يک دکور زيبا را براي مغازه و فروشگاه در زير ليست مي کنيم :
• جلب توجه مشتري به سمت فروشگاه شما در کنار به رقباي شما
• ايجاد آرامش به مشتري در مدت زمان ماندن در فروشگاه شما و بنابراين احتمال صرف وقت بيشتر در فروشگاه و در نتيجه بالا رفتن احتمال خريد
• خاص شدن مغازه شما و برند شدن آن به واسطه دکور خاص آن . مثلاً بعد از خريد از شما اگر حتي نام فروشگاه شما در ذهن مشتري نماند براي آدرس دادن به ديگر افراد مي تواند از دکور مغازه شما به عنوان يک نشانه استفاده کند
• بالا رفتن اعتبار و شخصيت فروشگاه
• زيباتر به نظر رسيدن کالاها در ديد مشتريان
• بالا رفتن بازده فروش
• بالا رفتن اعتماد به نفس فروشنده
• در دسترس بودن کالاهاي زيباتر و بخاطر داشتن يک دکور با چيدمان صحيح
• چيدمان صحيح دکوراسيون مغازه منجر به جلوگيري از سردرگمي مشتري در اثر شلوغي مي شود.
از ديگر مواردي که مي بايست در طراحي دکور مغازه بايد مد نظر قرار گيرد استفاده صحيح و بهينه از فضا مغازه مي باشد. مشتري بايد در زمان ورود حس شلوغي و سردگمي نداشته باشد و همچنين اگر چند مشتري همزمان وارد مغازه شد سبب به هم ريختگي اوضاع نگردد. يک فروشنده بايد بداند کدام اجناس را در جلوي ديد گذاشته و از گذاشتن کدام يک از اجناس ديگر پرهيز کند.

قبل از هر چيز زماني که تصميم به بازسازي مغازه و تغيير دکوراسيون مغازه گرفتيد به دنبال يک مشاور توان مند و طراح حرفه اي باشيد. يک طراح حرفه اي مي داند که با توجه به نوع خدمات شما در مغازه نيازمند چه نوع دکوري هستيد. آيا شما کفش فروشي داريد و يا دکور مغازه پوشاک را مي خواهيد تغيير دهيد. آيا مغازه مبايل فروشي داريد و يا لوازم خانگي . آيا فروشگاه شما فروشگاه لوازم خوراکي است يا خير … بر حسب نوع بيزينس شما نوع دکوراسيون و رنگ متناسب با آن مي تواند بسيار متفاوت باشد.

نوع نورپردازي مي تواند به شدت در بزرگتر ديده شدن مغازه و وضوح کالا تاثير گذار باشد. در برخي از انواع نورپردازي متغير با تغيير نوع نورپردازي در طول مدت روز گاهي به نظر مي رسد که دکوراسيون تغيير کرده است. 

خدمات شیشه و آینه