نرم شدن دست ها در حین شستن ظروف

 وقتی از مایع ظرفشویی استفاده می کنید دست های شما خشک و زبر می شود. برای حل این مشکل، مقداری جوش شیرین به مایع ظرفشویی اضافه کنید تا پس از شستن پوست، دستان شما آسیب نبیند.

خوشبو کردن حمام
برای خوشبو شدن حمام کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید زمانی که چراغ را روشن می کنید، گرمای ناشی از لامپ، عطر را در هوا پراکنده می کند و برای از بین بردن بوی فاضلاب یک چهارم تا یک دوم پیمانه جوش شیرین را در فاضلاب بریزید و یک دوم پیمانه سرکه سفید هم به آن بیفزایید و سپس در فاضلاب را بپوشانید . 

رفع شوری غذای شور:
در صورت شورشدن غذا می توان از ٣ راه حل به تناسب نوع غذا استفاده کرد.
"کمی شکر به غذا اضافه کنید.
" یک قطعه سیب زمینی در ظرف غذا قرار دهید تا هم زمان با پخت غذا باعث جذب نمک اضافه شود.
"مقداری از همان غذا را بدون افزودن نمک آماده و با غذای شور مخلوط کنید. در صورت اضافه آمدن غذا می توان آن را تا موقع مصرف در فریزر نگه داری کرد.

رفع شیرینی غذای شیرین:
در صورت شیرین شدن غذا، به آن کمی نمک اضافه کنید و در صورتی که غذای شما شامل سبزی یا انواع خورشت بود می توانید یک قاشق چای خوری سرکه نیز به آن بیفزایید.

نگه داری سبزی ها:
سبزی هایی که در حال پژمرده شدن هستند را از سایر سبزی ها جدا کنید و کمی آب روی آن ها بپاشید سپس آن ها را درون یک حوله تمیز بپیچید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید. یا این که برای یک لحظه درون آب ولرم و سپس آب یخ حاوی مقدار کمی سرکه سیب قرار دهید.

خرد کردن پیاز:
برای جلوگیری از سوزش چشم هنگام ریزکردن پیاز، پیاز پوست کنده را درون پلاستیک فریزر قرار دهید و در صورت نیاز بعد از گذشت مدت زمانی از آن استفاده کنید.

بوی نامطلوب کلم برگ و پیاز:
برای از بین بردن بوی نامطلوب کلم برگ یا پیاز هنگام پخت، قطعه ای لیمو درون ظرف قرار دهید.

تیره شدن قارچ:
برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ هنگام پخت، کمی آب لیمو به آن اضافه کنید.

رفع بوی نامطبوع وسایل آشپزخانه
برای از بین بردن بوی بد، ظروف در دار و جعبه های پلاستیک روزنامه مچاله شده را در داخل ظرف قرار دهید و در را محکم ببندید و بگذارید تمام شب را به همان حال بماند.
برای رفع بوی نامطبوع سنگ کنار ظرف شویی از مقداری پوست لیمو ترش یا پرتقال استفاده کنید.

لکه روغن
برای تمیز کردن لباس هایی که روغنی شده از نوشابه استفاده کنید. مخصوصا لباسی را که با روغن ماشین آلوده شده است را در نوشابه خیس کنید.

خدمات شیشه و آینه