نحوه خرید ظروف چینی

امروزه ظروف مختلفي اعم از پيرکس و آرکوپال و بلور تا چيني و سراميکي با طرحها و شکل هاي متفاوت به مشتريان عرضه مي شود. حال اين سوال مطرح مي شود که در خريد اين ظروف به چه نکاتي توجه کنيم ؟ و آيا استفاده از اين ظروف براي انواع غذاهاي سرد و گرم و يا استفاده آنها در فر و دماهاي با حرارت بالا جايز است ؟

وجود سطوح‌ تيره‌ يا لکه‌ در ظروف‌ شيشه‌اي‌ که‌ در اثر شستشو با آب‌ داغ‌ تميز نشود، غير مجاز است

ظروف شيشه اي
امروزه استانداردهاي مورد نياز براي ساخت ظروف شيشه اي مناسب وجود دارند و به عنوان مثال اين ظروف بايد عاري‌ از هر گونه‌ ترک‌ باشند؛ زيرا که‌ باعث‌ کاهش‌ مقاومت‌ مکانيکي‌ شيشه‌ مي‌گردد.

نکات مهم در خريد ظروف شيشه اي:
* سطوح‌ داخلي‌ و خارجي‌ ظروف‌ بايد صاف‌ و يکنواخت‌ باشد.
* محل‌ اتصال‌ و جوش‌ روي‌ بدنه‌ ظروف‌ نبايد تيز و برنده‌ باشد.

* ظروف‌ شيشه‌اي‌ نبايد داراي‌ رگه‌هاي‌ رنگي‌ قابل‌ رويت‌ باشند.
* وجود سطوح‌ تيره‌ يا لکه‌ در ظروف‌ شيشه‌اي‌ که‌ در اثر شستشو با آب‌ داغ‌ تميز نشود، غير مجاز است.

* از آنجا که حباب در ظروف شيشه اي موجب افزايش خطر شکنندگي در اين ظروف مي‌گردد، بهتر است ظروف‌ شيشه‌اي‌ فاقد هر گونه‌ حباب‌ باشند؛ زيرا که‌ باعث‌ شکنندگي‌ آنها مي‌شود.

براي نگهداري اين مواد غذايي از ظروف شيشه اي استفاده کنيد:
* از آنجا که شيشه بو، رنگ و مزه اي را به موادي که با آن در تماسند منتقل نمي کند، لذا نگهداري چاي خشک، پودر قهوه، اوديه جات و گياهان خشک در اين ظروف مناسب مي باشد.

* اسانس هاي ميوه ها و سبزيجات به کمک حلال هاي قوي استخراج مي شوند و بسيار فرار هستند. وجود حلال در اين اسانس ها موجب مي شود که ظروف پلاستيکي نازک را تخريب کنند. درصورت نگهداري اسانس ها در ظروف فلزي، حالت اسانس تغيير مي کند و يا ظروف را تخريب مي نمايد.در حالي که نگهداري آنها در ظروف شيشه اي بسيار مناسب است.

* توصيه مي شود براي نگهداري اسانس ها از ظروف شيشه اي رنگي استفاده شود.

* از مزاياي ظروف شيشه اي مشخص بودن مواد غذايي درون آنهاست. لذا ترجيحا انواع شفاف اين ظروف را انتخاب نماييد.توجه به اين نکته ضروري است که شکل و رنگ اغلب مواد غذايي نشانگر کيفيت و تازگي آنها مي‌باشد. از قرار دادن اين ظروف در شرايط شوک حرارتي يعني گرم و سرد شدن ناگهاني و شديد، احتراز کنيد. در غير اين صورت خطر شکستن ناگهاني اين ظروف را تهديد مي کند.

ظروف آرکوپال از شيشه زيباتر و نشکن‌تر و همچنين از چيني سبک‌تر است

ظروف آرکوپال
اين گونه از ظروف چيني که زيبايي مشابه ديگر ظروف چيني و استحکامي بيش از آن را داشته و در عين حال سبک و تاحدودي شفاف هستند، موجب اقبال عمومي به آنها گرديده است.

در واقع، اين ظروف از شيشه زيباتر و نشکن‌تر و همچنين از چيني سبک‌تر است.

براي توليد اين ظروف، مواد اوليه ظروف شيشه‌اي را به همراه برخي مواد معدني تا دماي ???? تا ???? درجه سانتيگراد حرارت مي‌دهند تا ذوب شود. مراحل توليد اين ظروف تا اين مرحله مشابه ساير ظروف شيشه‌اي است.

ولي در مرحله انتهايي که مرحله قالب ريزي است به جاي قالب‌ريزي معمول در ساير ظروف، از دستگاهي مشابه سانتريفوژ استفاده مي‌شود که با استفاده از نيروي گريز از مرکز ظروفي نازک را شکل مي‌دهد. اين ظروف نيز همانند ظروف پيرکس در مقابل حرارت مقاومت قابل توجهي دارند.

نکات مهم در خريد ظروف آرکوپال:
* از اين رو براي استفاده از اين ظروف بايد ظروفي که داراي موج کمتر باشند را خريداري شود و در صورت خريد ظروف بلورين براي استفاده هاي روزمره ، از خريد انواع فانتزي اين ظروف که بدليل شکل ظاهري غيرمعمولشان، شستشويشان دشوار است، پرهيز شود .

* چنانچه لب پريدگي يا هر نوع آسيب ظاهري و خش فراوان در اين ظروف وجود دارد، بهتر است ديگر از آنها استفاده نشود.

* لب پريدگي ها علاوه بر جمع کردن باکتريها و عوامل بيماري زا، ضمنا خطر مجروح کردن لب و دهان را نيز همراه دارند و شستشوي اين قسمت ها نيز دشوار است.

ظروف چيني
اينها در واقع نوعي از سراميک هستند که مورد استفاده جهت تهيه، سرو و صرف غذا واقع مي شوند و همچون سراميک در طي دو مرحله پخته و آماده عرضه مي شوند. در اولين مرحله خاک چيني بصورت گل در آورده شده و درون قالب ها شکل داده مي شود (مثل به شکل ديس يا بشقاب) و در کوره حرارت مي بيند. سپس با لعاب خاصي پوشانده شده و دوباره در کوره قرار مي گيرد.

خريد و استفاده ظروف سراميکي بجاي ظروف چيني به دليل سبک بودن و قيمت کمترشان

ظروف سفال و سراميک
ظروف سراميکي يک قطعه از بدنه‌ي لعاب خورده يا بدون لعاب است که ترکيب کريستالين يا شيشه‌اي دارد و بدنه‌ي آن به طور کامل از مواد معدني و مواد غيرفلزي تشکيل شده است.

يک فرآورده‌ي سراميکي از جامد شدن يک تکه ماده‌ي مذاب بر اثر سرما شکل مي‌گيرد. ظروف سراميک غذاخوري از نوع بدل چيني هستند.

هشدارهاي مهم در مصرف ظروف سراميک :
* برخي از رنگ هايي که براي درخشندگي بيش تر ظروف سراميک و لعاب آن ها استفاده مي شود حاوي سرب هستند.

* لذا غذاها و نوشيدني هاي اسيدي را در ظروف سراميک نگه داري نکنيد و نوشيدني هاي گرم مانند چاي، قهوه يا آب ميوه هاي اسيدي و ترش در فنجان هاي سراميک ننوشيد.

نکات مهم در خريد ظروف چيني و سراميک :
* ترکيب آنها شيشه‌اي و سفيدرنگ باشد.
* با رنگ‌هاي مصنوعي تزئين شده باشند که در نتيجه نسبت به آب غيرقابل نفوذ باشند.
* چنانچه ضربه‌اي آرام به ظرف چيني وارد شود، صداي زنگ دار و طولاني مدتي از آن شنيده مي‌شود.

* جذب آب در انواع چيني‌ها ناچيز بوده و از ?/? تا حداکثر ? درصد متفاوت است.
* رنگ و جلاي لعاب به کار رفته در يک قطعه بايد يکنواخت و هماهنگ باشد.

* ظروف بايد عاري از تاب برداشتگي باشند.
* لعاب ظرف جوش (حباب هواي زير لعاب که ممکن است ترکيده شده باشد)، نداشته باشد.

* همچنين لب‌پريدگي، پوسته شدن و يا شره کردن و موج داشتن لعاب، ترک در بدنه و لعاب و لعاب نگرفتگي آنها قابل پذيرش نيست.

* ضمنا وجود سوراخ سنجاقي در لعاب (که در سطوح در معرض ديد بيش از ? عدد و در سطح دور از ديد بيش از ? عدد باشد)، ذرات و اجسام خارجي چسبيده به لعاب، لک و خال در لعاب در معرض ديد (به تعداد بيش از يک عدد و قطر بيش از ? ميلي‌متر)، بد چسبيدن قطعات الحاقي به بدنه (به عنوان مثال اتصال نامناسب دسته‌ي فنجان به بدنه آن که علاوه بر شکل نامناسب ظرف، شستشو و بهداشت‌ آن را با مشکل روبه‌رو مي‌کند) همگي از ايرادات جدي ظروف سراميک و چيني هستند که آنها را از استاندارد خارج مي سازد.

* در زير هر ظرف ‌بايد نام واحد توليدي، علامت تجارتي و يا هر مشخصه‌ي ديگري که معرف توليدکننده‌ي آن باشد، قيد شود. استفاده از مهر استاندارد ايران بر روي کالاها و بسته‌بندي آنها براي ظروف استاندارد ضروري است.

* ظروف چيني و سراميک در صورتي که داراي پوشش لعاب مناسب و خصوصيات ذکر شده فوق برطبق استاندارد باشند، ظروف مناسبي براي صرف غذا هستند. پوشش استاندارد شده لعاب اين ظروف بر ترکيبات غذايي تاثيري نداشته و مي‌توان آنها را براي نگهداري و مصرف مواد غذايي گرم و سرد به کار برد. اين ظروف براي حرارت دادن غذا قابل استفاده نيستند.

* با توجه به آنکه براي اعطاي نشان استاندارد، بسياري آزمون‌هاي شيميايي، فيزيکي و حتي استحکام بر روي ظروف انجام مي‌شود، بنابراين هنگام خريد اين ظروف، انتخاب انواعي که داراي نشان استاندارد هستند، مناسب است. در هنگام خريد، بايستي وضعيت پوشش لعاب بر روي تمام سطح در تماس با ماده غذايي، بررسي شود. همانگونه که ذکر شد، بر اساس قانون مواد خوردني و آشاميدني ظروف شکستني مورد استفاده در مواد غذايي بايد تميز، بدون ترک‌خوردگي و لب‌پريدگي باشند و از به کار بردن ظروف سراميک و چيني که دچار آسيب‌هايي نظير لب‌پريدگي و خراش‌هاي عميق که با آسيب ديدن لعاب همراه است، پرهيز شود.

* با توجه به آنکه درصد جذب آب در ظروف چيني کمتر مي‌باشد، اين ظروف به انواع معمول ظروف سراميک ترجيح داده مي‌شوند. اگرچه به دليل سبک بودن و قيمت کمترشان، بسياري افراد را به خريد و استفاده ظروف سراميکي بجاي ظروف چيني سوق مي‌دهد.