كتابخانه یا قفسه معلق كه شما را سر ذوق می‌آورند

لانه زنبوري، زاويه‌دار، مكعبي ... كتابخانه‌هايي در دنيا وجود دارند كه چيزي فراتر از يك كتابخانه ساده با طراحي خطي هستند. اگر مي‌خواهيد به فضاي خانه خود يك كتابخانه اضافه كنيد و در عين حال قصد داريد يك چهره جديد به خانه خود بدهيد، با ما همراه شويد.
?.      كتابخانه منحني و مارپيچ.
با انتخاب كتابخانه‌اي كه مانند باد در ديوار اتاق شما حركت مي‌كند، به مجموعه كتاب‌هاي خود حركت بدهيد و آن‌ها را در فضا بالا و پايين كنيد. با اضافه كردن تخته‌هايي كه براي نگهداري كتاب‌ها استفاده مي‌شوند به كتابخانه خود، يك قفسه منحني كاربردي‌تر از آن‌چه به نظر مي‌رسد مي‌شود. از يك قفسه معلق ساده كه شكلي مارپيچ دارد در فضاي آشپزخانه يا اتاق كار خود استفاده كنيد، تا علاوه بر قرار دادن وسايل ضروري بر روي آن‌ها، به فضاي خود جلوه‌اي خاص و جذاب بدهيد. نوع فلزي اين قفسه بندي معلق مارپيچ مي‌توانند كل يك ديوار اتاق را پوشش دهند و علاوه بر ايجاد فضاهاي نگهدارنده كافي، به اتاق شما جلوه‌اي هنرمندانه و زيبا اضافه كنند. اگرچه اين نوع قفسه‌هاي كتاب مانند كتابخانه ساده تعداد زيادي كتاب و وسيله را در خود جاي نمي‌دهند، اما يك زيبايي بصري خاص و منحصربه‌فرد را به فضاي شما اضافه مي‌كنند.
?.      كتابخانه‌هاي لانه زنبوري.
قفسه‌هاي هندسي ، بسيار مناسب به نمايش گذاشتن اشياي تزئيني هستند، اما همچنان مي‌توان به راحتي از آن‌ها به عنوان قفسه كتاب هم استفاده كرد. كتابخانه‌هاي لانه زنبوري داراي فرمي برجسته و نامتعارف هستند و بسيار مناسب فضاها و خانه‌هاي مدرن و معاصر هستند . اين قفسه‌ها داراي محفظه‌هايي مدور هستند، به همين دليل مناسب اشياي تزئيني كه بايد به حالت ايستاده قرار بگيرند نيستند، اما فضاي بسيار خوبي براي نگهداري از مجلات، روزنامه‌ها، كتاب‌ها، و اشياي تزئيني گرد، مانند عروسك يا كوسن‌هاي اضافه، فراهم مي‌كنند.
?.    قفسه‌هاي شفاف آكريليك.
با استفاده از قفسه‌هاي معلق شفاف آكريليك به فضاي آشپزخانه، حمام، دستشويي، اتاق خواب، يا اتاق كار خود جلوه‌اي زيبا و خوشايند اضافه كنيد. اين قفسه‌ها فضاي زيادي را اشغال نمي‌كنند و به همين دليل بسيار مناسب فضاهاي كوچك هستند. اگر بر روي اين قفسه‌هاي شفاف، ظروف شيشه‌اي قرار دهيد حس و حالي سَبُك و خاص در فضا ايجاد مي‌شود.
?.      كتابخانه‌هاي زاويه‌دار.
قفسه‌هاي زاويه دار كاملا صاف و منظم هستند، به همين دليل قرار دادن كتاب در درون آن‌ها كار چندان سختي نيست. اما لبه‌هاي اين كتابخانه به طرز شگفت‌انگيزي داراي زاويه‌هاي نامتعارفي است كه باعث شده اين كتابخانه جذاب‌تر و زيباتر از كتابخانه‌هاي معمولي به نظر برسد. اين كتابخانه در هر فضايي قرار بگيرد، تبديل به نقطه كانوني آن فضا مي‌شود.
?.      قفسه‌هاي معلق به هم پيوسته.
اين قفسه‌ها معلق كه انتهاي آن‌ها به هم متصل شده است به سادگي قفسه‌هاي معلق معمولي هستند، اما نه كاملا شبيه به آن‌ها. يكي از اين نوع قفسه‌هاي به هم پيوسته را به جاي قفسه‌هاي معلق سنتي در فضاي آشپزخانه يا اتاق نشيمن، يا هر فضاي ديگر خانه خود قرار دهيد. خوبي اين نوع قفسه‌هاي معلق اين است كه انتهاي آن‌ها بسته است و به راحتي مي‌توانيد كتاب‌هاي خود را در آن‌ها قرار دهيد.
?.       قفسه‌هاي مكعبي و باكسي.
مكعب‌ها يا باكس‌هايي كه به ديوار نصب مي‌شوند داراي جلوه بسيار جذابي هستند، چراكه علاوه بر فضاي دورن آن‌ها، از سطح بالايي آن‌ها نيز مي‌توان استفاده كرد. از اين نوع قفسه‌ها در اتاق نشيمن براي قرار دادن وسايل تزئيني يا كتاب‌هاي كوچك استفاده كنيد. هم‌چنين سطح بالايي اين قفسه‌ها بسيار مناسب قرار دادن تابلوها و آثار هنري است.
?.      قفسه‌هاي به هم ريخته و نامنظم.
گيره‌هاي رنگي، اين باكس‌ها را كه داراي ابعاد متفاوتي هستند در كنار هم قرار داده‌اند. ويژگي مثبت اين نوع كتابخانه‌ها اين است كه قفسه‌هاي آن‌ها را مي‌توانيد بنا به سليقه و نياز خود در كنار هم قرار دهيد و هر گاه نياز بود تركيب آن‌ها را تغيير دهيد. براي اين‌كه اين قفسه‌ها ظاهري خاص و شخصي پيدا كنند بهتر است سطح داخلي برخي از آن‌ها را رنگ كنيد و با يك كاغذ رنگي زيبا بپوشانيد.
?.      قفسه‌هاي كتاب‌فروشي‌هاي قديمي.
يك جاكتابي چرخان انتخاب بسيار خوبي براي فضاهاي كوچك است، چراكه بدون اين‌كه فضاي زيادي را اشغال كند، مي‌تواند كتاب‌هاي زيادي را در خود جاي دهد. از يكي از اين كتابخانه‌هاي چرخان در آشپزخانه براي قرار دادن مجموعه كتاب‌هاي آشپزي خود استفاده كنيد و يا يكي از آن‌ها را در اتاق خواب يا اتاق نشيمن خانه خود قرار دهيد تا به راحتي بتوانيد به كتاب‌هاي مورد علاقه خود دسترسي داشته باشيد.
?.      قفسه‌هاي چرخ‌دار.
كتاب‌خانه‌هاي چرخ‌دار، داراي فضاي بسيار زيادي هستند و مي‌توانند كتاب‌هاي زيادي را در خود جاي دهند. خوبي اين قفسه‌ها اين است كه متحرك هستند و با توجه به نياز خود مي‌توانيد كتاب‌هاي مورد نظر را داخل آن‌ها بگذاريد و هر كجاي خانه كه خواستيد آن‌ها را ببريد.

خدمات شیشه و آینه