كتابخانه یا قفسه معلق كه شما را سر ذوق می‌آورند

لانه زنبوری، زاویه‌دار، مكعبی ... كتابخانه‌هایی در دنیا وجود دارند كه چیزی فراتر از یك كتابخانه ساده با طراحی خطی هستند. اگر می‌خواهید به فضای خانه خود یك كتابخانه اضافه كنید و در عین حال قصد دارید یك چهره جدید به خانه خود بدهید، با ما همراه شوید.
۱.      كتابخانه منحنی و مارپیچ.
با انتخاب كتابخانه‌ای كه مانند باد در دیوار اتاق شما حركت می‌كند، به مجموعه كتاب‌های خود حركت بدهید و آن‌ها را در فضا بالا و پایین كنید. با اضافه كردن تخته‌هایی كه برای نگهداری كتاب‌ها استفاده می‌شوند به كتابخانه خود، یك قفسه منحنی كاربردی‌تر از آن‌چه به نظر می‌رسد می‌شود. از یك قفسه معلق ساده كه شكلی مارپیچ دارد در فضای آشپزخانه یا اتاق كار خود استفاده كنید، تا علاوه بر قرار دادن وسایل ضروری بر روی آن‌ها، به فضای خود جلوه‌ای خاص و جذاب بدهید. نوع فلزی این قفسه بندی معلق مارپیچ می‌توانند كل یك دیوار اتاق را پوشش دهند و علاوه بر ایجاد فضاهای نگهدارنده كافی، به اتاق شما جلوه‌ای هنرمندانه و زیبا اضافه كنند. اگرچه این نوع قفسه‌های كتاب مانند كتابخانه ساده تعداد زیادی كتاب و وسیله را در خود جای نمی‌دهند، اما یك زیبایی بصری خاص و منحصربه‌فرد را به فضای شما اضافه می‌كنند.
۲.      كتابخانه‌های لانه زنبوری.
قفسه‌های هندسی ، بسیار مناسب به نمایش گذاشتن اشیای تزئینی هستند، اما همچنان می‌توان به راحتی از آن‌ها به عنوان قفسه كتاب هم استفاده كرد. كتابخانه‌های لانه زنبوری دارای فرمی برجسته و نامتعارف هستند و بسیار مناسب فضاها و خانه‌های مدرن و معاصر هستند . این قفسه‌ها دارای محفظه‌هایی مدور هستند، به همین دلیل مناسب اشیای تزئینی كه باید به حالت ایستاده قرار بگیرند نیستند، اما فضای بسیار خوبی برای نگهداری از مجلات، روزنامه‌ها، كتاب‌ها، و اشیای تزئینی گرد، مانند عروسك یا كوسن‌های اضافه، فراهم می‌كنند.
۳.    قفسه‌های شفاف آكریلیك.
با استفاده از قفسه‌های معلق شفاف آكریلیك به فضای آشپزخانه، حمام، دستشویی، اتاق خواب، یا اتاق كار خود جلوه‌ای زیبا و خوشایند اضافه كنید. این قفسه‌ها فضای زیادی را اشغال نمی‌كنند و به همین دلیل بسیار مناسب فضاهای كوچك هستند. اگر بر روی این قفسه‌های شفاف، ظروف شیشه‌ای قرار دهید حس و حالی سَبُك و خاص در فضا ایجاد می‌شود.
۴.      كتابخانه‌های زاویه‌دار.
قفسه‌های زاویه دار كاملا صاف و منظم هستند، به همین دلیل قرار دادن كتاب در درون آن‌ها كار چندان سختی نیست. اما لبه‌های این كتابخانه به طرز شگفت‌انگیزی دارای زاویه‌های نامتعارفی است كه باعث شده این كتابخانه جذاب‌تر و زیباتر از كتابخانه‌های معمولی به نظر برسد. این كتابخانه در هر فضایی قرار بگیرد، تبدیل به نقطه كانونی آن فضا می‌شود.
۵.      قفسه‌های معلق به هم پیوسته.
این قفسه‌ها معلق كه انتهای آن‌ها به هم متصل شده است به سادگی قفسه‌های معلق معمولی هستند، اما نه كاملا شبیه به آن‌ها. یكی از این نوع قفسه‌های به هم پیوسته را به جای قفسه‌های معلق سنتی در فضای آشپزخانه یا اتاق نشیمن، یا هر فضای دیگر خانه خود قرار دهید. خوبی این نوع قفسه‌های معلق این است كه انتهای آن‌ها بسته است و به راحتی می‌توانید كتاب‌های خود را در آن‌ها قرار دهید.
۶.       قفسه‌های مكعبی و باكسی.
مكعب‌ها یا باكس‌هایی كه به دیوار نصب می‌شوند دارای جلوه بسیار جذابی هستند، چراكه علاوه بر فضای دورن آن‌ها، از سطح بالایی آن‌ها نیز می‌توان استفاده كرد. از این نوع قفسه‌ها در اتاق نشیمن برای قرار دادن وسایل تزئینی یا كتاب‌های كوچك استفاده كنید. هم‌چنین سطح بالایی این قفسه‌ها بسیار مناسب قرار دادن تابلوها و آثار هنری است.
۷.      قفسه‌های به هم ریخته و نامنظم.
گیره‌های رنگی، این باكس‌ها را كه دارای ابعاد متفاوتی هستند در كنار هم قرار داده‌اند. ویژگی مثبت این نوع كتابخانه‌ها این است كه قفسه‌های آن‌ها را می‌توانید بنا به سلیقه و نیاز خود در كنار هم قرار دهید و هر گاه نیاز بود تركیب آن‌ها را تغییر دهید. برای این‌كه این قفسه‌ها ظاهری خاص و شخصی پیدا كنند بهتر است سطح داخلی برخی از آن‌ها را رنگ كنید و با یك كاغذ رنگی زیبا بپوشانید.
۸.      قفسه‌های كتاب‌فروشی‌های قدیمی.
یك جاكتابی چرخان انتخاب بسیار خوبی برای فضاهای كوچك است، چراكه بدون این‌كه فضای زیادی را اشغال كند، می‌تواند كتاب‌های زیادی را در خود جای دهد. از یكی از این كتابخانه‌های چرخان در آشپزخانه برای قرار دادن مجموعه كتاب‌های آشپزی خود استفاده كنید و یا یكی از آن‌ها را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن خانه خود قرار دهید تا به راحتی بتوانید به كتاب‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.
۹.      قفسه‌های چرخ‌دار.
كتاب‌خانه‌های چرخ‌دار، دارای فضای بسیار زیادی هستند و می‌توانند كتاب‌های زیادی را در خود جای دهند. خوبی این قفسه‌ها این است كه متحرك هستند و با توجه به نیاز خود می‌توانید كتاب‌های مورد نظر را داخل آن‌ها بگذارید و هر كجای خانه كه خواستید آن‌ها را ببرید.