قسمت‌های اصلی در انواع فیلتر‌ها و فن‌آوری‌ها

اگرچه صدها علامت تجاری برای فیلترهای تصفیه آب خانگی وجود دارد، اما تمامی آنها از چند فن‌آوری‌ اندک برای حذف آلاینده‌ها و تصفیه آب استفاده می‌کنند. این بدان معنی نیست که هر فیلتری که از یک فن‌آوری معین استفاده می‌کند، به‌همان خوبی بقیه باشد، اما بدین معنی است که شما می‌توانید به آسانی یک ایده خوب، با در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی در مورد سیستم‌های مختلف، به‌دست آورید.

چند مورد را در ذهن داشته باشید:

• در بعضی از فیلترها از ترکیبی از چند فن‌آوری استفاده شده است، در حالی که بقیه فقط از یک فن‌آوری بهره می‌گیرند.

• برای اطمینان از این‌که یک فیلتر قادر به حذف آلاینده‌ای مشخص است، کنترل کنید که در مورد آن آلاینده از یک آژانس مستقل گواهی گرفته باشد. به‌عنوان مثال، برخی از فیلترهای کربنی می‌توانند کلر را حذف کنند، اما بقیه نمی‌توانند. فیلترها از نظر کیفیت بسیار متنوع هستند.

• بعضی از فیلترها دارای برچسب " گواهی NSF" هستند. NSF شرکت معروفی است که محصولات را ارزیابی می‌کند، اما گواهی‌ آن برای همه‌ی محصولات یکسان نمی‌باشد. ممکن است این گواهی تأیید کند که یک فیلتر قادر به حذف طعم و بوی آب است، اما الزاماً تضمین نمی‌کند که هر گونه آلاینده‌ی خاصی را نیز حذف نماید. عبارت‌های ریز چاپ شده را نیز بخوانید.

• راهنمای فیلتر آب EWG تنها مربوط به فیلترهایی است که توسط بخش بهداشت همگانی کالیفرنیا و/یا NSF ، به‌منظور کاهش یک یا چند آلاینده‌ی رایج در آب آشامیدنی، مورد تأیید قرار گرفته‌اند.