ظروف لعابی یا سفالی

? ظروف لعابي يا سفالي براي پخت غذا، تا چه قدر مناسبند
? ظروف سفالي بدون لعاب براي نگهداري يا پخت غذا مورد استفاده قرار نمي گيرند، چون داراي خلل زيادي مي باشند که سبب نفوذ و باقي ماندن غذا در آنها مي شود. اگر پايه رنگ هايي که براي اين ظروف به کار مي رود، حاوي فلزات سنگين مثل سرب باشد، استفاده از آنها براي سلامتي مضر است و باعث کندذهني، افسردگي و بعضي مسموميت هاي درازمدت ديگر مي شود. ظروف لعابي زردرنگ که در قديم از آنها استفاده مي شد، بهترين نوع اين ظروف براي پخت و پز و نگهداري غذا هستند. ظروف سراميکي هم نوعي از ظروف سفالي هستند که اگر از لعاب مناسبي براي آنها استفاده شده باشد، هيچ مشکلي براي پخت و پز ندارند.
کارشناسان هشدار مي دهند در استفاده از ظروف سفالي و سراميک بايد از استفاده از ظروف آبي رنگ به عنوان ظروف غذاخوري پرهيز کرد؛ چون اين ظروف داراي ترکيبات سربي هستند و احتمال بروز مسموميت غذايي ر افزايش مي دهند. از محاسن اين ظروف مي توان به سبک بودن آنها نسبت به چيني ها و همچنين قيمت کمترشان نسبت به ظروف چيني و کريستال اشاره کرد.
فراموش نکنيد هرچه لعاب اين ظروف يکنواخت تر باشد کيفيت و دوام ظرف بيشتر است چرا که لعاب هادي حرارت خوبي نيست. اگر يکنواخت نباشد لکه هاي داغ در ته قابلمه ايجاد مي شود که غذا را فوراً سوزانده و آن را به ماده اي سمي و سرطان زا تبديل مي کند. همچنين به خاطر بسپاريد هنگامي که لعاب ظرف کنده مي شود، ظرف ديگر قابل استفاده نيست.
? فولاد ضد زنگ يا Stainless Steel که در ايران آن را به نام مختصر «استيل» مي شناسيم
اين ظروف به انواع غذاها (حتي غذاهاي اسيدي) و همچنين حرارت مقاوم بوده و امکان شستشو و ضدعفوني آن فراهم است.
نگهداري ظروف استيل نسبت به انواع آلومينيومي و مسي ساده تر است زيرا به ساييدن و برق انداختن نياز ندارد. اين ظرفها زنگ نمي زنند اما رساناي حرارتي خيلي خوبي نيستند به همين دليل هنگامي که بر روي شعله مستقيم قرار مي گيرند، بعضي از قسمتهاي آن داغتر مي شوند.
براي جلوگيري از اين مشکل، در بعضي از انواع جديدتر اين ظروف يک صفحه از جنس مس يا آلومينيوم در زير ظرف قرار داده شده است. هرچقدر ضخامت اين صفحه بيشتر باشد، تقسيم حرارت بهتر انجام مي گيرد. هنگام خريد توجه کنيد که صفحه مذکور موجود باشد و قطر آن از ? ميليمتر کمتر نباشد.
ظرفهاي بزرگي که بيشتر براي جوشاندن مايعات به کار مي روند نيازي به پخش کننده حرارتي ندارند و فاقد چنين صفحه اي هستند. براي توليد ظروف استيل نچسب، روش خاصي براي ايجاد يک رويه زبر روي فلز به کار ميرود تا روکشي که خاصيت نچسب دارد بر روي آن قرار گرفته و به خوبي محکم شود.
کارشناسان عقيده دارند ظروف استيل بهترين نوع ظروف براي پخت غذا هستند چرا که ضدزنگ، ضد خش و در مقابل فرسودگي مقاوم هستند. اما فراموش نکنيد ظروف استيل حرارت را به طور يکنواخت منتقل مي کنند و بايد حين آشپزي غذا را مرتب هم زد و از حرارت ملايم استفاده کرد. 

ظروف چيني

خدمات شیشه و آینه