شکست در مصاحبه های کاری در کانادا

در قسمت اول این مقاله دیدیم که "پیتر"، سردبیر یکی از وب سایت‌ های پرخواننده در زمینه بازار کار در کانادا، از تجربه شخصی خود در مصاحبه کاری در کانادا گفته بود. او عنوان کرده بود که 6 اشتباه در اولین مصاحبه کاری زندگیش کرده بود که منجربه شکست او شده بود.

در قسمت دوم این مقاله با 3 اشتباه از 6 مورد مذکور، به نقل از خود "پیتر" آشنا می شویم.
"حالا بشنوید از 6 اشتباه بزرگی که من در مصاحبه کاری مرتکب شدم و راه کارهای آن ها:
• من شبیه اعضای دیگر تیم به نظر نمی ‌آمدم. من برای مصاحبه کت و شلوار پوشیده بودم که البته در کل، کار بسیار درستی هم بوده است، اما در این مورد به خصوص؛ مصاحبه‌ کننده من، یک "تی‌ شرت" پوشیده بود که مربوط به یک گروه "پانکی" محلی بود و نامش آن ‌قدر غیرمعمول و بهتر بگویم توهین ‌آمیز بود که حتی از بازگویی آن در اینجا معذورم.
بهتر است قبل از مصاحبه، در مورد فرهنگ و فضای محل کار تحقیق کرده و طرز پوشش خود را بر این اساس انتخاب کنید. در مورد من، اگر خودم متوجه نمی ‌شدم که چقدر با فضا متفاوتم؛ به احتمال زیاد خود مصاحبه ‌کننده این احساس را نسبت به من داشت که من انتخاب مناسبی برای تیمشان نیستم.
• من اشتیاق کافی برای این کار از خودم در مصاحبه نشان ندادم.
کارفرمایان معمولا کسی را استخدام می ‌کنند که واقعا مشتاق آن کار باشد. شما باید نشان بدهید که چگونه می‌ توانید با توانایی ‌های منحصر به‌ فردی که دارید، به ‌پیشرفت سازمانی که قرار است در آن استخدام شوید کمک کنید. من در همین مصاحبه، تا قبل از اینکه از تصمیمم منصرف شوم، در حال اثبات این مسئله بودم و تا نیمه راه را هم رفته بودم. به طور خلاصه راه ‌هایی که برای نشان دادن اشتیاق خود دارید عبارتند از:
o ظاهر و لباس شما متناسب شرکت و موقعیت درخواستی آن باشد.
o در مورد شرکت اطلاعات زیادی داشته باشید.
o بتوانید فعالیت ها و اطلاعات مربوط به شرکت را ارزیابی و تحلیل کنید.
• این، من، بودم که مصاحبه را پایان دادم.
مشخص است که این مصاحبه ‌شونده نیست که تصمیم می ‌گیرد کی مصاحبه تمام شود؛ بلکه یا مصاحبه به طور طبیعی به‌ پایان می ‌رسد، یا اینکه وقت تمام می ‌شود و مصاحبه‌ کننده نمی ‌تواند بیش از آن ادامه دهد. اما اینکه کاندایدا بگوید: "ببخشید؛ من باید بروم" و مصاحبه را تمام کند، یعنی شغل را نمی‌ خواهد. همین نکته را باید در مورد رفتار در تمام جلسات مهم به خاطر داشته باشید. کاملا در جلسه تمرکز داشته باشید. مثلا؛ به ساعت خود نگاه نکنید و مهم تر از همه اینکه موبایل خود را چک نکنید!!"