سرویس کارد ، قاشق ، چنگال

قاشق، کارد و چنگال به شکلي که امروزه استفاده مي‌شود، اخيرا طراحي و ساخته شده است. در شروع قرن بيستم، سبک‌ها و انواع مختلفي از قاشق و کارد و چنگال‌ها براي مصارف مختلف ساخته شدند. کارد و چنگال‌ ماهي‌خوري، کارد و چنگال کيک‌خوري و چنگال‌هايي با دسته بلند که به کمک آنها مي‌توان سبزيجات و مواد غذايي را از درون ظرفي گود به‌راحتي بيرون آورد، از انواع کارد و چنگال‌ها براي استفاده‌هاي متنوع هستند. آداب ميزباني و سرو غذا روي ميز بسيار دقيق و پيچيده است که بايد در آن، تمام کارها با لوازم و تجهيزات مربوط به خود هماهنگ شود.
سرويس‌هاي کارد و چنگال رسمي، به اندازه‌‌ها و شکل‌هاي مختلف موجودند اما امروزه، کمتر پيش مي‌آيد که از سرويس‌هاي کامل کارد و چنگال براي سرو غذا در يک ضيافت شام استفاده ‌شود و اغلب افراد از کارد و چنگال و قاشق غذاخوري و چاي‌خوري به شکل معمول خود استفاده مي‌کنند.

کارد و قاشق و چنگال کلاسيک
به‌طور سنتي، کارد و چنگال‌هاي رسمي، از نقره يا يک فلز گران‌قيمت تهيه مي‌شدند؛ دسته چاقوها و در برخي موارد چنگال‌ها نيز از مواد خاصي مانند استخوان، شاخ حيوانات و چوب ساخته مي‌شدند. در دوره ويکتوريايي، پيشرفتي در زمينه طراحي و ساخت کارد و چنگال‌هاي حرفه‌اي به‌وجود آمد؛ مانند کارد و چنگال کيک‌خوري، کارد و چنگال ماهي‌خوري، قاشق قهوه‌خوري و... . همچنين در اين دوره بيشتر کارد و چنگال‌ها از مواد خاص و با ارزش چون صدف ساخته مي‌شدند.
امروزه همه سرويس‌هاي قاشق‌وچنگال بايد به گونه‌اي باشند که بتوان آنها را براي شست‌وشو در ماشين ظرف‌شويي قرار داد به‌طوري‌که آسيب نبينند. در اين راستا هرچه جنس قاشق ‌و چنگال محکم‌تر و مقاوم‌تر باشد، بهتر است. سرويس‌هاي قديمي ساخته شده از استيل سبک و نازک و داراي دسته‌هاي چوبي، براي قراردادن در ماشين‌هاي ظرف‌شويي امروزي مناسب نيستند.
سرويس‌هاي قاشق‌ و چنگال امروزي از نوع مرغوب استيل ضدزنگ ساخته مي‌شوند و به‌صورت يک تکه هستند. اما انواع ديگري از قاشق‌ و چنگال‌ها نيز اخيرا طراحي و توليد مي‌شوند که جنس سر و دسته آنها فرق دارد و داراي دسته‌هاي رنگي هستند که جنس دسته‌ها از پلاستيک فشرده يا اکرليک است.
سرويس‌هاي قاشق ‌و چنگال، از يک ‌سري قاشق ‌و چنگال غذاخوري اصلي به ‌همراه يک سرويس مخصوص دسرخوري، چاي‌خوري و مرباخوري و کارد و چنگال کيک‌خوري تشکيل شده است. تکه‌هاي مختلف يک سرويس قاشق‌ و کارد و چنگال با هر سبکي که باشد، چه مدرن و چه آنتيک، تاثير زيادي بر جلوه چيدمان ميز مي‌گذارد.
سبک انتخابي شما هرچه که باشد، يک سرويس قاشق‌ و چنگال که مکمل چيدمان ميز باشد جلوه ميز غذاخوري شما را بسيار دگرگون مي‌سازد.
,سرويس کارد , قاشق , چنگال سرويس,دکوراسيون،دکوراسيون منزل،دکوراسيون خانه،دکوراسيون
دسته استوانه‌اي شکل اين چاقو، توانسته جلوه‌اي مدرن و شيک به اين بشقاب‌ و چنگال
کارد و چنگال‌هايي با دسته‌هاي چوبي صيقل داده شده بسيار زيبا و خوش‌دست هستند. نکته‌اي که در مورد اين نوع سرويس‌ها بايد رعايت شود اين است که نبايد آنها را بيش از چند ثانيه در آب غوطه‌ور نگه‌داريد زيرا تماس طولاني با آب، به دسته‌هاي چوبي آسيب مي‌رساند.

تمام سرويس‌هاي قاشق ‌و چنگال مدرن لزوما نبايد سبک فست‌فودي داشته باشند. در اين تصوير نمونه‌اي از يک سرويس مدرن را با دسته‌هاي خاص و بافت‌دار مشاهده مي‌کنيد که جلوه‌اي بسيار اصيل و متمايز دارد.

آن دسته از کارد و چنگال‌ و قاشق که براي اهداف و استفاده‌هاي خاص ساخته مي‌شوند داراي شکلي خاص و متفاوت و متناسب با مورد استفاده آنها هستند. سرويسي که در اين‌ تصوير مشاهده مي‌کنيد، کارد و چنگال ماهي‌خوري و قاشق ترشي‌خوري است که تيغه سيلور آنها در کنار دسته صدفي، جلوه‌اي شکيل و با ارزش به آنها داده است.
,سرويس کارد , قاشق , چنگال سرويس,دکوراسيون،دکوراسيون منزل،دکوراسيون خانه،دکوراسيون
کاردهاي سرويس‌هاي سنتي، دسته‌هاي استخواني دارند. اين نوع کاردها را بايد با احتياط شست. به اين‌صورت که بايد آنها را براي زمان بسيار کوتاهي در آب خيساند و سپس شست‌وشو داد و بلافاصله خشک کرد.ن
اکرليک شفاف يکي از مواد بسيار ايده‌آل براي طراحي‌هاي مدرن است که براي دسته کارد و چنگال و قاشق‌ها استفاده مي‌شود.

قاشق ‌و چنگال‌هاي خلاقانه
کاردها، چنگال‌ها ‌و قاشق‌ها کيفيتي مجسمه‌وار و تزئيني دارند که مي‌توانند سر ميز شام تاثير چشم‌گيري بر جلوه چيدمان ميز بگذارند. حالت رسمي قراردادن کارد و قاشق‌ و چنگال‌ها به‌صورتي است که طبق آداب اصلي پذيرايي يعني همانگونه که در شماره پيش گفتيم، کارد و ‌قاشق ‌و چنگال‌ها به‌صورت سرباز در دو طرف بشقاب‌ها سر ميز شام قرار مي‌گيرند. اما براي ميهماني‌هاي رسمي مي‌توان قوانين را شکست. براي مثال مي‌توان کارد کره‌خوري را به‌صورت اريب در کنار بشقاب قرارداد يا قاشق و چنگال سرو غذا را به‌صورتي هنري روي ميز چيدمان کرد، طوري‌که دسترسي به آنها سر ميز براي افراد آسان باشد.
براي قرار دادن قاشق ‌و چنگال‌ها بر سر ميز، راه‌هاي متنوع و زيبايي وجود دارد؛ براي نمونه مي‌توانيد سرويس قاشق و چنگال هر نفر را با عناصري مانند برگ گل‌هاي زيبا و روبان تزئين کنيد. با روباني هماهنگ با دستمال سفره، آنها را با گره پاپيوني ببينديد و درون بشقاب قرار دهيد. همچنين مي‌توانيد قاشق ‌و‌ چنگال و کاردها را به شکل زيبايي بسته و داخل ليوان يا جامي قرار دهيد و سر ميز کنار بشقاب‌ها بگذاريد.
يکي از راه‌هاي زيبا و مناسب براي قراردادن قاشق‌وچنگال سر ميز غذاخوري به اين صورت است. در اين تصوير قاشق‌وچنگال سيلور با روباني طلايي به شکلي زيبا بسته شده و داخل بشقابي از جنس برنج قرار داده شده است. قرارگيري اين سه مورد کنار هم جلوه‌اي زيبا و شيک به‌وجود آورده است.  

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ