سایز مناسب دوچرخه برای کودکان ۹ سال به بالا (چرخ‌های ۲۴ اینچی)

اين دوچرخه‌ها تمام شرايط لازم براي يک دوچرخه سواري مطمئن از نظر بدنه، سيستم ترمز و حرکت را دارا هستند و تفاوت چنداني با دوچرخه‌هاي بزرگسالان ندارند. تنها تفاوت آنها با دوچرخه‌هاي بزرگسالان در طراحي بدنه است. بدنه اين دوچرخه مخصوص چرخ‌هاي ?? اينچي طراحي و بهينه سازي شده است.
دوچرخه‌هاي جاده:در ساخت اين دوچرخه معمولا از آلومينيوم استفاده شده و مجهز به ? يا ? خودروي نصب شده (جهت دسترسي به سرعت هاي مختلف) در چرخ عقب است. طبق قامه در اين دوچرخه در طيف وسيعي با طول‌هاي مختلف طراحي شده است تا بتواند پاسخگوي نياز‌هاي متفاوت باشد. چرخ‌ها، توپي و فرمان اين دوچرخه به همراه دسته دنده و کتي ترمز همگي در سايز مناسبي براي کودکان طراحي و بهينه‌سازي شده‌اند.
دوچرخه کوهستان :اين دوچرخه‌ها معمولا از جنس آلومينيوم و داراي ? يا ? خودرو در چرخ عقب است. به لطف وجود طبق قامه سه گانه، فرزند شما مي‌تواند طيف گسترده‌اي از چرخ دنده‌ها، براي دسترسي به سرعت‌هاي مختلف در سرازيري يا سربالايي‌ها را تجربه کند.
امروزه در ساخت قسمت‌هاي قابل تعويض دوچرخه از جمله چرخ‌ و توپي از استاندارد Quick Release استفاده مي‌شود، به اين ترتيب باز کردن و يا تعمير چرخ‌ها به لطف اهرم‌هاي موجود به راحتي و با صرف کمترين زمان قابل انجام است. همچنين براي راحتي و کنترل بهتر، از کمک فنر با دامنه حرکتي ??-?? ميليمتري بر روي چرخ جلو استفاده شده است.
در پايان بايد به اين نکته اشاره کرد که همه کودکان در روزهاي اولي که صاحب دوچرخه مي‌شوند، با شوق و هيجان از آن استقبال کرده و استفاده مي‌کنند. اما انتخابي درست است که بعد از فروکش کردن هيجان اوليه نيز، انگيزه لازم براي استفاده کودک از دوچرخه را فراهم کند. اميدواريم تا با در نظر گرفتن نکات ذکر شده، انتخابي هوشمندانه داشته باشيد.