سایز مناسب دوچرخه برای کودکان ۷ تا 10 سال (چرخ‌های ۲۰ اینچی)

دوچرخه‌هايي با چرخ‌هاي ?? اينچي در واقع نشانگر اولين مرحله از دنياي حرفه‌اي دوچرخه سواري براي کودکان هستند. آنها چند سرعته با بدنه محکم‌تر، طوقه‌هايي با استحکام بالاتر ، تايرهاي آج دار و کمک فنر هستند و به طور کل از امکانات و تجهيزات کامل‌تري برخوردارند.
دوچرخه‌هاي BMX:اين دوچرخه‌ها معمولا از بدنه فولاد يا آلومينيوم و ترمز کاليپر (Caliper) تشکيل شده و تک سرعته هستند. طراحي هندسه‌اي بدنه اين دوچرخه مخصوص پريدن و حرکت‌هاي سريع و با مهارت بالا است. يک دوچرخه کامل، دوچرخه‌اي محکم، با دوام و توانمند در برآورده ساختن نيازهاي دوچرخه سوار است و همه اين ويژگي‌ها را مي‌توان در اين دوچرخه‌ها جستجو کرد!
دوچرخه کوهستان :دوچرخه کوهستان با چرخ‌هاي ?? اينچي، ايده آل براي همه کودکان ماجراجو است. اين دوچرخه مستحکم، سبک و چند سرعته است تا فرزند شما بتواند با خيالي راحت در هر مکان و زماني از دوچرخه سواري لذت ببرد. سيستم کمک فنر و طوقه‌هاي مستحکم تعبيه شده در اين مدل، ايمني لازم براي يک دوچرخه سواري پرتکاپو و پرهيجان در زمين‌هاي ناهموار را فراهم مي‌کند.
نکات ايمني دوچرخه
•    ?- در بعضي از مدل‌‌هاي دوچرخه‌هاي کوهستان، علاوه بر کمک فنر عقب، سيستم کمک فنر جلو جهت افزايش کنترل، ثبات و راحتي بيشتر دوچرخه سوار تعبيه شده است (به اين نوع از دوچرخه‌ها در اصطلاح Full Suspension گفته مي‌شود).
•    ?- ترمزها از نوع کاليپر (Caliper) يا V هستند و شيوه عملکرد آنها به گونه‌اي است که هنگام ترمز ناگهاني، امنيت لازم براي دوچرخه سوار فراهم شود.
•    ?- پنجه رکاب دوچرخه با سطح مقطع صاف و پهني که دارد براي انواع کفش‌ها با سايزهاي مختلف، مناسب است.