روش جابه جایی و بسته بندی گیاهان در باربری

در هنگام حمل و نقل اثاثيه و باربري ما معمولا به اينکه چه کارهايي براي محافظت از گياهانمان بايد انجام دهيم فکر نمي­کنيم. با اين حال، انجام برخي اقدامات از پيش برنامه ­ريزي شده براي حفظ سلامت و دست نخورده ماندن آن­ها در حرکت، ضروري است. ما اينجا پيشنهاد هايي براي اين کار برايتان آماده کرده­ ايم. همچنين براي دريافت مشاوره مي توانيد با باربري تهران در تماس باشيد تا به صورت کامل و رايگان مشاوره شويد.

مراحل:
تصميم بگيريد که کدام گياهان را مي­خواهيد با خودتان ببريد. واقع ­بينانه به فضا، وزن و تناسب گياهانتان با خانه ي جديد ( يا حتي اقليم جديد ) فکر کنيد. اگر مي­خواهيد به استان ديگري برويد، قوانين محلي جابه ­جا کردن گياهان را بررسي کنيد. اگر مي­خواهيد به کشور ديگري برويد احتمالا نمي­توانيد گياهان را ببريد، يا در صورت امکان، اين کار بسيار پرهزينه خواهد بود.
گياهان را از چند هفته قبل آماده کنيد. آن­ها را چند هفته قبل از حرکت تميز کنيد تا دچار بيماري ناشي از حرکت و برگ­ها يا شاخه­ هاي مرده نشوند. آن­ها را هرس کنيد، گل­هاي مرده را جدا کنيد و به طور کلي به آن­ها رسيدگي کنيد.
هر چه گياهتان شاخ ­وبرگ کم­تري داشته باشد، زحمت کمتري بايد براي محافظت از خودش بکشد.

قدم-سوم-در-جا-به-جايي-گياه
اگر قرار است گياهان را از خاک باغچه خارج کنيد از قبل برايش برنامه ­ريزي کنيد. بهتر است براي اين کار با يک متخصص مشورت کنيد.
در صورت امکان آن­ها را چند ماه قبل از حرکت از خاک درآوريد.
ريشه را در پارچه ­اي ضخيم قرار دهيد.
گياه را در مکاني خنک و در سايه در باغچه قرار دهيد.
ريشه را همواره مرطوب ( و نه خيس ) نگه­داريد.
گياه را بادقت حرکت دهيد؛ آن را بيش از نياز حرکت ندهيد.

حشرات-مضر-گياهان
آفات و علف ­هاي هرز را بزداييد. گياهان را يک هفته قبل از حرکت براي آفت و علف هرز چک کنيد و آن­ها را از بين ببريد شما نمي­ خوهيد آن­ها را همراه گياهتان ببريد و اگر مکان جديدتان مورد هجوم آفات مشابه نباشد، اين فرصت خوبي براي شکستن اين چرخه­ ي آفت ­زدايي است.
يک راه مناسب براي اصلاح گياه و خاک اين است که گياه را به طور کامل در يک کيسه ­ي پلاستيکي مات با نوار آفت قرار دهيد. اجازه دهيد شب را در اين حالت بماند و صبح کيسه را برداريد.
گياه را روز قبل از حرکت در جعبه ­ي مناسب قرار دهيد. جعبه ­ي مقوايي بهترين انتخاب براي اکثر گياهان است چون هم محکم است هم گياه مي­تواند در آن تنفس کند. از کاغذ بسته­بندي يا روزنامه براي نگه داشتن گياه درون جعبه استفاده کنيد. باربري تهران
از برگ­ها با استفاده از کاغذ محافظت کنيد. يک کاغذ نازک و مرطوب را روي گياه بگذاريد تا نقش يک لايه ي محافظ را داشته باشد.

بسته-بندي-گياهان
جعبه را به طور واضح علامت گذاري کنيد تا کارگران بدانند چگونه با آن برخورد کنند. درشت بنويسيد “گياه است. بادقت حرکت دهيد”
جعبه را در همان روز حرکت ببنديد. سريع مقداري مايع روي آن بيافشانيد و درب را ببنديد و چند سوراخ در قسمت­هاي مختلف براي تنفس گياه ايجاد کنيد.
به محض رسيدن گياه را از جعبه خارج کنيد. همانند حيوانات خانگي، گياهان هم بايد در اولويت اول شما براي رسيدگي باشند.
گياه را از پايين جعبه بگيريد و خارج کنيد. اين کار به شما اطمينان مي­دهد که گياه را از سنگين­ ترين قسمت گرفته­ايد و به ساقه آسيب نخواهيد زد.
گياهان را در مکاني تاريک قرار دهيد و به تدريج نور را افزايش دهيد تا فرصت داشته باشند دوباره خود را با نور خورشيد تطبيق دهند.