دکوری چوبی برای تزئین دکوراسیون منزل

چوب ها جذاب ترين مواد و مصالحي هستند که مي توان از آن ها در طراحي داخلي دکوراسيون منزل استفاده کرد، آن ها حس خوب طراوت و نشاط طبيعت را مهمان دکوراسيون خانه ها مي کنند و وجودشان به فضاي داخلي خانه گرما و جذابيت خاصي مي بخشند. چوب ها را مي توان به انواع و اقسام شکل هاي مختلف در خانه استفاده کرد، مي توان آن ها را در قامت کفپوش هايي زيبا در کف خانه نشاند، يا مي توان به آن ها ظاهري شبيه مبل هاي راحتي داد و آن ها را به عنوان مبلمان استفاده کرد، يا نه مي توان آن ها را به صورت لوازم و وسايل دکوري در همه جاي خانه استفاده کرد.

سبدهاي حصيري چوبي در آشپزخانه
ديوارهايي از جنس کابينت هاي چوبي! يکي از بهترين راه حل ها براي جا دادن لوازم اضافي است، اما اگر شما به دنبال جايي هستيد که خارج از کابينت به وسايل اضافي که جايي در کابينت ندارند يا سيب زميني و پيازهايشان را سر و ساماني بدهيد، خب ما به شما پيشنهاد مي کنيم تعدادي سبد حصيري زيبا تهيه کنيد، آن ها را به ديوار اشپزخانه تان نصب کنيد و يا داخل قفسه ها و شلف هاي درون آشپزخانه تان بگذاريد شان و داخلش را با هر چه مي خواهيد پر کنيد و با يک تير دو نشان بزنيد، هم دکوراسيون داخلي آشپزخانه تان را تحت تاثير قرار دهيد و هم از لوازم دکوري زيبا در خانه تان استفاده کنيد.

ظرف هاي حصيري و ديوار اتاق غذاخوري
اتاق غذاخوري يکي از فضاهايي است که دکوراسيون داخلي آن بايد شما را وادار به ساعت ها نشستن در آن و با آرامش ميل کردن غذايتان کند و در اين شما بايد از هر آنچه که فکر مي کنيد مفيد و کارساز است، استفاده کنيد. مي توانيد ديوار پشت ميز غذاخوري را به جاي نصب ظروف چيني قديمي با ظرف هاي حصيربافي زيبا تزيين کنيد.

جا شمعي هاي چوبي
چوب ها وقتي هم با عناصر جذاب و فوق العاده اي مثل شمع ها ترکيب مي شوند ديگر نمي توان از کنار آن ها ساده گذشت، اگر هنگام پياده روي صبحگاه خود تنه درختي را پيدا کرديد که مي شد به راحتي آن را حمل کرد، حتما آن را با خود به همراه بياوريد، سر راه بازگشت به نجاري محله تان برويد از او بخواهيد تا کمي ظاهر آن را برايتان مرتب کند و داخلش حفره اي به اندازه شمع هاي وارمر در بياورد. بعد از آن مي توانيد درست مثل عکس بالا يک شمعدان زيبا و منحصر به فرد داشته باشيد.

گلداني از شاخه هاي خشک و ميوه هاي کاج,درست کردن جا شمعي با شاخه هاي خشکيده

مي توانيد با تنه خشکيده درخت يک شمعدان زيبا و منحصر به فرد داشته باشيد

شمعدان هاي چوبي بي نظير
عکس بالا هم نمونه ديگري از همان جا شمعي هايي که در قسمت قبل به تان گفتيم را نشان مي دهد، شما مي توانيد بسته به مکاني که مي خواهيد از اين جا شمعي ها استفاده کنيد، ان ها را تهيه کنيد. قبلا هم در مطلب دکوري چوبي زيبا با شاخه درخت به شما گفتيم با اين تنه هاي درخت چه کار هاي ديگري مي شود کرد.


ساعت هاي طنابي حصيري
طناب هاي حصيري ضخيم هم ظاهري زيبا دارند و هم به دليل انعطاف پذيري شان مي توان از آن ها لوازم دکوري خلاقانه و زيبا ساخت، مثلا عکس بالا را نگاه کنيد، مقداري طناب ضخيم تهيه کنيد، معمولا اين طناب ها در گل فروشي ها يا بازارهاي گل پيدا مي شوند، تکه اي چوب نازک پيدا کنيد و يا با برش دست يا با برش ليزري اعداد و عقربه هاي آن را در بياوريد، يک موتور ساعت از ساعت فروشي هاي بخريد و اين ساعت زيبا را بسازيد. البته بايد بگويم که اگر عقربه ها و اعداد را خودتان برش مي زنيد نبايد انتظار داشته باشيد تا خيلي منظم به نظر برسند.