دستگاه قلیایی‌کننده آب

دستگاه آب قليايي از پيشتازان توليدات دستگاه‌ تصفيه آب در جهان به شمار مي‌رود که هر روز بر اهميت و توليدات آن افزوده مي‌شود و بسياري از پزشکان و کارشناسان تغذيه‌اي و سلامت توصيه‌ي اکيد دارند که از آب قليايي شده استفاده کنيم. خواص آب قليايي شده بسيار زياد است که قبلاً در مقالات ديگر به آن پرداختيم و در ادامه نيز توضيحاتي درباره‌ي آن خواهيم داد اما براي اينکه واقعاً بدانيد که چرا آب قليايي مفيد است و اهميت فيلتر قليايي کننده آب در دستگاه تصفيه آب تا چقدر زياد است.

در نتيجه به دليل اينکه عنصر اصلي سلامتي بدن در اصل همين سلول‌ها و نحوه‌ي کار آن‌ها مي‌باشد، وقتي درصد اسيديته‌ي آن‌ها بالا برود و جايي براي تخليه‌ي اين زباله‌ها نداشته باشند و به معني ساده‌تر PH بدن به هم بريزد، اين سلول‌ها اقدام به تجمع اين آلودگي‌ها مي‌کنند و تشکيل انواع بيماري و توده‌ها را در بدن سبب مي‌شوند. از اين رو ورود آب قليايي به بدن به مرور زمان باعث خواهد شد تا سلول‌ها پوست‌اندازي کنند و بنيه‌ي خود را دوباره به دست بياورند و به خوبي مواد زائد و اسيديته‌ي خود را دفع کنند که اين موضوع با سر حال شدن بدن و انرژي بيشتر در بدن خودنمايي مي‌کند.

وقتي از دستگاه تصفيه آب مجهز به فيلتر قليايي کننده آب صحبت مي‌کنيم تا به بدن براي مبارزه با آلودگي و خلاص شدن از شر اسيديته کمک کنيم، منظور ما فقط کمک به روده‌ها و حرکات روده نيست. هر سلول بدن انسان نياز به يک سيستم دفع زباله دارد. زباله‌هاي سلولي يک اصطلاح است که به معني هرگونه فرآورده‌هاي متابوليسمي سلولي است که نمي‌تواند توسط سلول مورد استفاده باشد. اين متابوليسم‌ها معمولاً سمي و اسيدي هستند و مقدار زيادي از آن‌ها از طريق ادرار و عروق دفع مي‌شود ولي براي اينکه راحت‌تر از شر اين سموم خلاص شويم نياز به برخي بافرها داريم. وقتي بافر به خوبي در دسترس بدن قرار بگيرد، مواد زائد و اسيدي را از لا به لاي سلول‌ها و بافت‌ها بر مي‌دارد و از طريق سيستم‌هاي مختلف بدن دفع مي‌کند و بدون ترديد آب قليايي شده بهترين بافر براي بدن است.

 

متابوليسم‌ها در درون سلول‌ها اتفاق مي‌افتند و مواد زائدي که توليد مي‌کنند بايد سريعاً دفع شوند وگرنه باعث مردن سلول‌ها خواهند شد. منظور از متابوليسم سلولي همان توليد مثل، ترميم و... است که از خود اثرات سمي و شيميايي ايجاد مي‌کند. جالب است بدانيد تنها راه برداشتن و دفع اين مواد زائد متابوليسمي استفاده از نوشيدني و خوراکي است. حالا اگر اين خوراکي‌ها اسيدي باشند که متأسفانه اغلب فست‌فودها و غذاهاي امروزي هم اسيدي هستند، نه تنها کاري براي از بين بردن اين مواد نمي‌کنند بلکه خودشان هم به آن‌ها مي‌افزايند و اثرات آن با ترش کردن، يبوست و... نشان داده مي‌شود.

 

آب قليايي شده توسط تصفيه آب قليايي بهترين نوع آب براي بدن است. البته آب در شرايط طبيعي هم کمي حالت قليايي دارد ولي به دليل هجوم ذرات و آلاينده‌ها در آب بايد اين آب تصفيه شود.

 

اگر آب در دستگاه‌ تصفيه آب شهري تصفيه شود اغلب با مواد شيميايي مانند کلر ضد عفوني و ميکروب‌کشي مي‌شود. اما وقتي توسط دستگاه تصفيه آب خانگي تصفيه شود، خاصيت قليايي خود را از دست خواهد داد. از اين رو استفاده از تصفيه آب قليايي اين روزها بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

 

دستگاه آب قليايي به دليل بهره‌مندي از فيلتر قليايي کننده آب بلافاصله پس از تصفيه شدن آب ميزان اسيديته‌ي آب را کاهش مي‌دهد و با تنظيم PH آب، آب قليايي بسيار مفيدي را براي بدن فراهم مي‌کند.

 

آب قليايي چگونه باعث دفع مواد زائد و اسيديته در بدن مي‌شود؟

 

درصد قليايي بودن آب بين 0 تا 14 طبقه‌بندي مي‌شود که مرز ميان اين عدد يعني عدد 7 نشان‌دهنده‌ي خنثي بودن آب است. هرچه آب به سمت صفر حرکت کند، اسيدي‌تر و هرچه به سمت 14 حرکت کند نشان‌دهنده‌ي قليايي بودن آب است. به گفته‌ي دانشمندان آبي که بيش از 8.5 درصد قليايي باشد، بهترين آب براي سلامت بدن است. آب غالباً اين ميزان قليايي را ندارد و پس از تصفيه شدن در دستگاه تصفيه آب و بواسطه‌ي فيلتر قليايي کننده آب به ميزان قابل توجهي قليايي مي‌شود. تصفيه آب قليايي با بالا بردن ميزان قليايي آب و تنظيم PH آب باعث مي‌شود تا مواد اسيدي بدن دفع شوند.

 

وقتي آب قليايي را نوش جان مي‌کنيد سلول‌ها، آبي با درصد بالاي قليايي را دريافت مي‌کنند و براي متابوليسم خود از اين آب استفاده مي‌کنند. آب با اسيديته‌هاي متابوليسم سلولي ترکيب مي‌شود و ميزان PH بدن را با دفع مواد اسيدي از بدن تنظيم مي‌کند. از آنجايي که آب هيچ کالري ندارد و نيازي هم به هضم ندارد به راحتي به سيال بينابيني سلول نفوذ مي‌کند. يعني بافرهاي قليايي و PH مناسب به طور مستقيم و بدون هيچ تأثيراتي اضافي وارد سلول‌هاي بدن مي‌شوند. اين به بدن اين امکان را مي‌دهد تا از پسماندهاي ذخيره شدن اسيدي هم که در گذشته در بين سلول‌ها ذخيره شده‌ي بدن خود را خلاص کند. در واقع بدن در اين مرحله در سطح سلولي سم‌زدايي مي‌کند و باعث رشد و تکثير سلولي بيشتر و تنظيم متابوليسمي بهتر در بدن شده و سلول‌هاي سرطاني نيز به دليل خاصيت آنتي‌اکسيداني آب قليايي ضد عفوني و از بين مي‌روند.

 

چرا آب قليايي بايد يونيزه شود؟

 

 

دستگاه آب قليايي ضمن اينکه باعث تصفيه آب قليايي مي‌شود، اغلب خاصيت يونيزه کردن آب را هم دارد. دليل آن هم کاملاً مشخص است. بدن براي اينکه به خوبي تأمين شود تنها به يک ماده معدني نياز ندارد. بدن ما به بيش از يک ماده براي تعادل در بدن نياز دارد و تنها نمي‌توان به سديم بسنده کرد. يونزه کردن آب توسط دستگاه آب قليايي يعني اينکه آب از مواد معدني مفيد براي بدن سرشار شود. فيلتر قليايي کننده آب معمولاً با فيلتر يونيزه بصورت مکمل کار مي‌شود تا ضمن قليايي شدن آب، اين آب درصد کافي از مواد معدني را هم داشته باشد.

 

اجازه دهيد ساده‌تر بگوييم. قبلاً در توصيه‌ي دستگاه آب قليايي گفتيم که قرار گرفتن آب در معرض سديم و يا کلسيم باعث مي‌شود که آب قليايي شود. اما فيلتر قليايي کننده آب بر فرض اينکه از نوع الکترونيکي هم نباشد، تنها با يک و يا دو مواد معدني باعث قليايي شدن آب مي‌شود اما براي يونيزه شدن آب فيلتر يونيزاسيون دستگاه تصفيه آب قليايي ميزان قابل توجهي از انواع مواد معدني مفيد را به آب تزريق مي‌کند تا آب همانند بانکي پر از مواد مفيد براي بدن باشد.

 

اما اين تنها دليل يونيزه شدن آب نيست. دليل ديگر يونيزه کردن آب اضافه کردن بار منفي به آب با استفاده از همان مواد معدني است. بار منفي باعث مي‌شود تا آب بيشتر بيولوژيک شود. بار منفي يعني اينکه مواد آنتي اکسيداني آب بيشتر شوند. آنتي اکسيدان يکي از اصلي‌ترين عوامل سلامتي در بدن است.

 

 

 

چگونه آب قليايي و يونيزه توليد مي‌شود؟

 

 

همانگونه که توضيح داده شد، ساده‌ترين راه استفاده از آب سالم و طبيعي است که با توجه به آلودگي‌هاي زيست محيطي نبايد خيلي امروزه به دنبال اين آب بگرديم. بنابراين بايد تعريف خود را تغيير دهيم و بگوييم بهترين و ساده‌ترين راه براي داشتن يک آب قليايي يونيزه شده استفاده از دستگاه تصفيه آب قليايي است.

 

دستگاه آب قليايي امروزه تقريباً توسط شرکت‌هاي زيادي توليد مي‌شود و همه از فيلتر قليايي‌کننده‌ي آب و فيلتر يونيزاسيون آب براي توليد آب با کيفيت استفاده مي‌کنند. اما تفاوت اين فيلترها مشخص‌کننده‌ي قيمت دستگاه تصفيه آب قليايي است.

 

بسياري از دانشمندان و کارشناسان معتقدند که بهترين فليتر تصفيه آب قليايي فيلترهاي الکترونيکي هستند و برخي معتقدند همان فيلترهاي مواد معدني طبيعي بهترين انتخاب هستند.

 

با توجه به تحقيقاتي که صورت گرفته هر دو مفيد هستند و آنچه اهميت دارد ميزان درصد قليايي و يونيزه بودن آب است. استفاده از تکنولوژي‌‌هاي مختلف به عنوان فيلتر قليايي کننده آب اغلب جوابگو بوده است و هرچه اين فيلترها کيفيت و کارايي بالاتري داشته باشند معمولا در قيمت دستگاه آب قليايي ساز خود را نشان مي‌دهد.

در فيلتر قليايي کننده آب، تنظيم PH آب انجام مي‌شود و سپس با افزودن مواد معدني نظير کلسيم، منيزيم، پتاسيم و... در فيلتر يونيزه، آب تصفيه شده داراي بار منفي و يا آنتي اکسيداني مي‌شود. تفاوت دستگاه تصفيه آب قليايي مجهز به فيلتر قليايي کننده آب الکترونيکي با دستگاه تصفيه آب مجهز به فيلتر قليايي کننده آب معدني عمدتاً در ميزان آب تصفيه شده قليايي خود را نشان مي‌دهد. معمولاً دستگاه‌ آب قليايي داراي فيلتر الکترونيکي حجم آب بيشتري را در زمان کمتري تصفيه مي‌کند و البته قيمت دستگاه آب قليايي ساز الکترونيکي هم کمي بالاتر است.

 

 

اما اگر به دنبال خريد دستگاه تصفيه آب هستيد توصيه مي‌کنيم که دستگاه تصفيه آب خود را از نوع قليايي انتخاب کنيد. دستگاه آب قليايي با توليد آب قليايي براي سلامتي انسان ارزش بسيار زيادي قائل است و آب به عنوان عنصر اصلي زندگي بايد از کيفيت بالايي برخوردار باشد که تمامي اين اصول را در ديجي پاکاب رعايت و بهترين محصولات را در اختيار شما قرار مي دهيم