حمل اثاثیه سنگین

اگر تصمیم دارید خودتان وسایل سبک را بسته بندی و حمل کنید و فقط کار سنگین ترها را به شرکت ها بسپارید، بدانید که این شرکت ها کارشان بسته بندی حرفه ای و جابه جایی وسایل سنگینی مثل یخچال ساید بای ساید، بوفه های بزرگ، تردمیل، گاو صندوق و مبل های سنگین است. خودشان هم کارگر و کامیون می آورند و کار این وسایل سنگین را انجام می دهند؛ برای مثال برای حمل یک یخچال ساید بای ساید و یک دست مبلمان با همان مسیرها و شرایطی که در مثال های قبلی گفتیم هر ۳ساعت حدود ۱۸۰هزار تومان باید بپردازید که این نرخ برای بسته بندی، حمل ونقل و کارگر است. قیمت هر وسیله ای را هم براساس ابعاد و وزن جداگانه حساب می کنند. این نرخ برای روز تعطیل است و روزهای معمولی حدود ۵تا ۲۰هزار تومان ارزان تر حساب می شود.

هزینه ها را کم کنید
هرچه وسایل شما کمتر باشد هزینه ها از کارگر تا وسیله حمل ونقل کمتر می شود. پس موقع جمع آوری وسایل به دردنخورها را دور بریزید و آنهایی هم که لازم ندارید به کسانی که نیاز دارند هدیه بدهید؛ به این ترتیب می توانید برای مثال به جای کامیون، وانت با تعداد کمتر کارگر کرایه کنید.
فکر بسته بندی اسباب ریز توسط شرکت ها را از سرتان بیرون کنید. خودتان با روزنامه باطله، ضربه گیر و کارتن های مقوایی جمع کنید و این وسایل را بسته بندی کنید. فقط بسته بندی وسایل سنگین و گران قیمت مثل بوفه، مبل، یخچال و... را به شرکت ها بسپارید.
سعی کنید روزهای تعطیل یا زمان های خاصی مثل بعد از تعطیلی مدارس اسباب کشی نکنید چون در این روزها سر شرکت ها و اتوبارها شلوغ است و پول بیشتری بابت خدمتشان می گیرند. حمل و نقل اثاثیه منزل
از دوستان و فامیل برای بسته بندی و حمل ونقل وسایل استفاده کنید؛ به این ترتیب خیلی در هزینه ها صرفه جویی کرده اید. برایشان غذا و نوشیدنی فراهم کنید و حتی کار را به چند روز مختلف تقسیم کنید تا از فشار زیاد آن کاسته شده و بیشتر شبیه یک مهمانی دور همی به نظر برسد.
سعی کنید همه وسایل را در یک ماشین جا دهید تا نیاز به برگشت دوباره یا کرایه ۲ماشین نباشد که به این ترتیب هزینه ها دوبرابر خواهد شد.
جعبه های بزرگ و محکم برای بسته بندی پیدا کنید تا مقدار بیشتری وسیله در آن جابگیرد، البته نه آنقدر بزرگ که بر اثر سنگینی قابل جابه جایی نباشد یا کارتن زود پاره شود.
منبع: افتاب 

خدمات شیشه و آینه