ایده های تزیین محوطه بیرونی با زیبایی های پاییز!

خيزيد و خز آريد که هنگام خزان است، باد خنک از جانب خوارزم وزان است، اولين ماه پاييز هم در حال گذر است و کم کم پاييز در حال پيدا کردن جاي خودش بين ما و فضاي زندگيمان است. اين فصل زيبايي هاي زيادي دارد که نبايد از آن ها غافل شد، ما در اين مطلب مي خواهيم به شما بگوييم که پاييز چگونه مي تواند فضاي بيروني خانه شما را نيز تبديل به فضاي منحصر به فرد کند، اين مطلب جذاب را از دست ندهيد .

پاييز مي رسد، داروي زرد باد بر برگ هاي خسته ز گرماي روزگار آغاز مي شود ...
وقتي اسم پاييز مي آيد بي درنگ به ياد گرماي آتش، نشستن با دوستان و اهل خانه گرداگرد يک گودال آتش و خوردن سيب زميني ذغالي مي افتيم، پس وقت را از دست ندهيد تا هوا سردتر نشده در فضاي بيروني خانه تان يک آتشدان درست کنيد تا بتوانيد خانواده تان را براي يک دورهمي گرم و صميمي دعوت کنيد، اگر نمي دانيد اين آتشدان را چگونه درست کنيد در مطلب « نحوه ساخت آتش دان در حياط » مي توانيد مراحل کامل ساخت اين آتش دان زيبايي که در عکس بالا مي بينيد را دنبال کنيد.

خش خش برگ ها نوازش مي کند، گوش جاده ها را، پاييز چه زيبا به تصوير مي کشد، گويش برگ ها را ...

ايده داشتن يک آلاچيق پاييزي هم مي تواند جالب باشد، مثلا مي توانيد با شاخ و برگ هاي ريخته شده در کف حياط تان در و ديوار الاچيق را تزيين کنيد و از حس و حال پاييزي آن لذت ببريد. آلاچيق و سايبان هاي زيبا براي وقت گذراني در فضاي سبز آن هم در فصل پاييز خيلي هيجان انگيز هستند.

تزيين پاييزي ايوان و حياط, طراحي پاييزي محوطه بيروني
تراس ها و ايوان هاي خانه را با لوازم دکوري پاييزي تزيين کنيد

اي باغبان اي باغبان آمد خزان آمد خزان، بر شاخ و برگ از درد دل بنگر نشان بنگر نشان ...

تراس و ايوان هاي خانه تان را هم از نعمت زيبايي هاي پاييزي بهره مند کنيد، يک صندلي راک (ننويي) را گوشه تراس تان بگذاريد، رويش يک پتو که رنگ هايي آتشين مانند قرمز دارد بياندازيد و کنار اين صندلي را با سبدي تزيين شده از گل ها و برگ ها و ميوه هاي پاييزي تزيين کنيد و خانه داري با طراوت را در روزهاي پاييزي تجربه کنيد.


شاخه مي گسترم و بيم ز پاييزم نيست ...
اگر خانه تان در طبقات بالاي يک آپارتمان است اصلا نگران نباشيد شما هم مي توانيد گل ها و گياهان را در فضاي بيروني آن هم به سليقه خودتان داشته باشيد، فقط کافي است تا براي پشت پنجره هايتان سبدهايي بخريد که بتوانند به قاب پنجره ها قلاب شوند، يا حتي فلاور باکس هاي پشت پنجره هم گزينه خوبي است، براي مهمان کردن گياهاني به رنگ پاييز در خانه.


باز هم پاييز و فصل عاشقي و رنگ ها، بازهم پاييز و برگ و خشخش دلتنگ ها...
ورودي هاي خانه را فراموش نکنيد، با گل و گياهاني که رنگ هاي پاييزي دارند ورودي خانه تان را بي آراييد و سر در خانه تان را براي يک خوش آمد گويي پاييزي آماده کنيد، گل هاي زرد و قرمز و نارنجي، ميوه هاي کاج، حلقه هاي روي در که با برگ هاي خشک پاييزي تزيين شده اند، همه و همه مي تواند در جذابيات دکوراسيون منزل تاثير گذار باشد. 

منبع: بيتوته