اگر در حال اسباب کشی هستید

در این ستون این بار نکاتی را به شما گوشزد خواهیم کرد که اگر در حال اسباب کشی کردن یا تعمیرات اساسی در منزلتان هستید حتماً به کار شما خواهد آمد.
حالا که دارید یک تغییر اساسی در محل زندگی تان می دهید می توانید بسیاری از وسایلی را که نگه داشته اید تا شاید یک روز به کارتان بیاید دور بیندازید یا به کسانی ببخشید که به آنها احتیاج دارند. چیدن یک خانه تازه با وسایل کمتر راحت تر و زیباتر خواهد بود.
هرگز سعی نکنید در تزئین منزل به کمال مطلق دست بیابید. خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنی کمی به هم ریختگی است. بنا براین همه چیز نباید همیشه درست در جای خود باشد.
اگر در حال انجام تغییرات اساسی در منزل هستید قبل از هر کار جنس موادی را که استفاده می کنید مورد بررسی قرار دهید. کف پوش مرمر در تابستان بسیار خنک و عالی است اما در زمستان به طور آزاردهنده ای سرد است. کف پوش های غیر از فرش و موکت هم به سرو صدای محیط اضافه می کنند. اول این نکته را در نظر داشته باشید که خانواده شما کم جمعیت یا پرجمعیت هستند و بعد نوع کفپوش را انتخاب کنید. کف چوبی از هر نظر عالی است، فقط باید مخارج نگهداری آن را در نظر داشته باشید.
جزئیات کوچکی را که تفاوت فراوان ایجاد می کنند از یاد نبرید. رومیزی، بشقاب ها، لیوان ها، زیربشقابی ها، گل و دیگر لوازم روی میز. این رنگ ها و ریزه کاری ها ممکن است به نظر دست و پا گیر بیایند اما آنقدر موثرند که ارزش زحمت را دارند.
از آنجایی که آثار هنری موجود در منزل معرف شخصیت شماست، لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زیبایی تابلوها و آثار هنری دیگر موجود در خانه بیفزاید. وسایل خانه را طوری نچینید که توجه را از آثار هنری به خود جلب کنند.
پاراوان های تاشو و پایه دار بهترین وسیله برای تقسیم فضا در یک اتاق هستند مثلا برای جدا کردن میز کار از اتاق نشیمن و بخصوص در فضاهای کوچکتر کاربرد دارند. با استفاده از پاراوان های کوتاهی که نقش یا تزئین روی آن از هر دو طرف دیده شود هم شلوغی میز کار را می پوشانید و هم فضای خانگی تری به اتاق نشیمن می بخشید. اتاق های خود را پر از وسیله نکنید. هرچیز خوبی با افراط به سوی بدی متمایل می شود. کمی از این و کمی از آن کافی است. مراقب باشید که اتاق را با رنگ یکنواخت، ظروف فلزی کوچک و بزرگ، اشیای چوبی کاغذ دیواری و برگ های طلایی پرنکنید. سعی کنید در یک اتاق ساده و خلوت غافلگیری های خلاقانه ترتیب دهید. طراحی خوب شامل انتخاب رنگ و حس صحیح است با چاشنی هایی از تزئینات زیبایی که دوستشان دارید. حمل و نقل اثاثیه منزل

تنظیم چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دهید:
مبلمان را از کنار دیوار برداشته و سعی کنید آنها در زوایای جدیدتر و گیراتر بچینید. مثلاً قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک باعث می شود که اتاق وسیع تر نشان دهد.

از گل و گیاه استفاده کنید:

گل و گیاه می تواند حال و هوای تازه ای به خانه بیاورد. اگر علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید، می توانید از گل ها و درختچه های مصنوعی استفاده کنید. کیفیت گل های مصنوعی هم آنقدر خوب شده است که به سختی می توان آنها را از گل طبیعی تشخیص داد.

یک قالیچه محلی در نقطه ای بیندازید:
قالیچه های محلی وسیله بسیار خوبی برای اتاق های گفت وگو و نشیمن به شمار می رود. قالیچه ای متناسب با اسباب و لوازم اتاق انتخاب کنید و آن را پایین میز بیندازید.

تابلوها و آینه را از دیوارها آویزان کنید:
تابلوهایی آویزان کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند. سعی کنید از قاب های تزئینی تر و زیباتر استفاده کنید. هنگام آویزان کردن دقت کنید که تابلو از هر قسمت خانه قابل مشاهده و گیرا باشد.

لامپ ها و لوسترها را عوض کنید:
لوسترها و لامپ ها جزو وسایلی هستند که خیلی زود بر بیننده آشکار می کنند که سبک چیدمان خانه تان قدیمی است یا جدید. به دنبال لوسترهایی باشید که جدیدتر و فانتزی باشند و ضمناً با لوازم و رنگ بندی خانه تان نیز هماهنگ باشند.

لوازم اضافی را از جلوی دید بردارید:
وسایل و لوازم اضافی باعث از بین رفتن جلوه اتاق می شود. برای برگه ها، اسباب بازی های بچه ها و سایر اسباب و وسایلی که شکل اتاق را بر هم می زند، جای مخصوصی تدارک ببینید.
منبع: افتاب 

خدمات شیشه و آینه