انواع تخت بادی یا همان تختخواب بادی

تخت بادی دارای 3 نوع متفاوت می باشد.
1- تخت بادی ساده
2- تخت بادی خوشخواب
3- تخت بادی طرح دار

تخت خواب بادی ساده
سطح بافت داخلی تخت بادی ساده دارای ساختار داخلی موازی هستند که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی میشوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت خواب بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد. سطح رویه این تخت خواب ها از جنس جیر بوده تا هنگام خواب نرم و لطیف باشد و بدن دچار تعریق نگردد. دور تا دور تخت خواب بادی ساده و همچنین جنس کلی تخت از پی وی سی می باشد.

تخت بادی خوشخواب
تخت خواب های بادی خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری می باشند. بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و یا دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است که در حقیقت تقسیم باد بیشتری نسبت به تخت خواب بادی ساده انجام میدهد به همین دلیل به این نوع از تخت های بادی, خوشخواب گفته میشود. سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی این نوع تخت خواب بادی از پی وی سی است.

تخت خواب بادی طرح دار
این تخت خواب ها در حقیقت طرحی بین تخت بادی ساده و خوشخواب دارند که تنها در یک مدل از تخت خواب های بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت می باشند. سطح کناری بین این تخت از جنس پی وی سی میباشد.

تفاوت بافت داخلی تخت بادی :
در بافت داخلی ساده محافظ باد با تقسیم بندی های موازی در طول تختخواب بادی بصورت بالا و پایین باد را بحرکت در میاورند. بافت داخلی خوشخواب محافظ تختخواب بادی بصورت طرح هایی از لوزی و دایره باد را بصورت ضربدری و یا حفره ای از بالا به پایین بین هر لایه از تخت بحرکت در میاورند.
بافت داخلی الیاف دار نیز محافظ بادی بین تار هایی از نخ ابریشم مصنوعی در حرکت هستند که هر لایه با نخ هایی که از بالا به پایین تخت بصورت منظم و با تعداد بسیار زیاد کنار همدیگر تشکیل شده اند که لازم به ذکر است که این مدل تختخواب بادی از سال 2013 به بعد در بعضی از انواع تختخواب بادی قابل رویت است که البته بنا بر گفته شرکت اینتکس انقلابی در زمینه تولید انواع تختخواب بادی در دنیاست.