اصول مهم در نحوه استفاده از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

 

استفاده از دستگاه تصفيه آب و بيان ? اصل مهم در هنگام استفاده ، در مطلب قبل از اهميت تصفيه آب و فوايد دستگاه تصفيه آب صحبت کرديم، در اين مطلب به بررسي نکات حائز اهميت در استفاده از اين دستگاه هاي ارائه شده توسط گروه ديجي پاکاب مي پردازيم.

 

اولين قدم براي داشتن يک دستگاه تصفيه خوب اطمينان از مارک و فيلترهاي با کيفيت است و همچنين نصب اصولي و قابل اطمينان دستگاه، از يک نصاب خوب بخواهيد که دستگاهتان را نصب کند و با دقت تمام پيچ ميکسر را تنظيم نمايد.

 

دومين گام:هيچگاه پس از نصب يا تعمير دستگاه تصفيه آب، اولين آب تصفيه شده را مصرف نکنيد و بگذاريد محفظه از آب پر شود و سپس آن آب را تماما تخليه نماييد.

از اين  پس مي توانيد از آب تصفيه شده استفاده کنيد.

 

?? هنگاميکه محفظه ي دستگاه کاملا از آب پر شود، پمپ دستگاه خاموش مي شود و هنگاميکه آب خروجي به مقدار خيلي کمي خارج شود نشان دهنده ي اين است که محفظه دستگاه خالي شده است.

 

?? در اصول استفاده از دستگاه تصفيه آب يکي از مهم ترين اصل ها عوض کردن فيلتر هاي دستگاه است، فيلترهاي مورد استفاده در دستگاه هر کدام طول عمري دارند و بهتر است که هر شش ماه يکبار نسبت به تعويض آنها اقدام کنيد و هر بار تنظيم آنها را چک نماييد.

معمولا دستگاههاي تصفيه آب داراي ? يا ? فيلتر مي باشند که البته در بازار مدل هايي وجود دارد که تعداد فيلتر بيشتري را هم دارند ولي بايد در هنگام خريد دقت نماييد اين تعداد فيلتر ضروري است يا فقط جهت تبليغات بکار رفته است.استفاده از دستگاه تصفيه آب با 3 فيلتر

 

?? مقدار املاح آب را توسط TDSمتر (دستگاهيست که مقدار شفافيت آب را اندازه گيري مي کند) اندازه گيري کنيد اين مقدار معمولا بين ??? تا ??? باشد.

 

?? کنترل و اطمينان از نداشتن نشتي در قسمت اتصالات دستگاه، در صورت مشاهده هر گونه مشکل ابتدا نسبت به بستن شير آب ورودي دستگاه تصفيه آب اقدام کنيد سپس شيري که روي مخزن قرار دارد، را بسته و سپس دوشاخه را از برق بکشيد و با تعميرکار تماس بگيريد.

 

?? اگر به هر دليلي براي مدت بيش از سه روز قصد استفاده از دستگاه تصفيه آب را نداريد حتما شير مخزن ذخيره و شير ورودي آب را بسته و دوشاخه برق را از پريز بکشيد. جهت استفاده مجدد ابتدا پس از باز کردن شير مخزن، آبي که از قبل در مخزن ذخيره شده را بوسيله شير مصرفي تخليه کنيد حال مي توانيد شير ورودي آب را باز و دوشاخه را به برق متصل کنيد.

 

?? اگر پس از نصب دستگاه، در روزهاي اول حباب هاي بسيار ريز و به شکل دانه هاي سفيد کوچک ديديد و احساس کرديد رنگ آب شيري شده است نگران نباشيد اين يک مساله طبيعي است که بدليل وجود اکسيژن و منافذ بسيار ريز فيلتر هاي دستگاه تصفيه آب مي باشد.

اين مساله بعد از چند روز برطرف مي شود لازم است بدانيد مصرف اين آب هيچ مشکلي ندارد و ممکن است پس از هر بار تعويض فيلتر دوباره شاهد اين قضيه باشيد.