آیا فیلترهای مرحله 6 مواد معدنی در دستگاه تصفیه آب مفید هستند؟

 

آيا فيلترهايي که در مرحله ششم دستگاههاي تصفيه آب و به عنوان فيلترهاي اضافه کننده مواد معدني به آب هستند ، مفيد هستند ؟

در ابتدا اين نکته را عرض ميکنيم که سيکل تصفيه آب در دستگاههاي RO (اسمزمعکوس) در 5 مرحله انجام ميشود و وجود 5 مرحله در دستگاه تصفيه آب الزامي ميباشد . ممکن است براي دقت و عملکرد بالاتر از تعداد فيلترهاي بيشتري نيز استفاده شود .

 تا اين مرحله ما آبي خالص را توليد کرده ايم .

بعضي از کمپاني ها براي خاصيت بخشيدن به آب اقدام به نصب فيلترهاي ديگري روي دستگاه تصفيه آب ميکنند و بعضي ديگر از کمپاني ها اينکار را نمي کنند و به همين آب بسنده ميکنند و يا انتخاب و نصب فيلتر ششم را به عهده مشتري ميگذارند و اگر شما بخواهيد نصابان مجرب گروه ديجي پاکاب اين امر را براي شما انجام خواهند داد.

اين فيلترها از توپ هاي معدني پر شده اند که با عبور آب از آنها مقداري مواد معدني را در آب حل ميکنند .

 

آيا املاح معدني درون آبها توسط بدن قابل جذب هستند ؟

بله هستند .

چطور ممکن است سموم آرسنيک و نيترات و ... از طريق آب براي بدن قابليت جذب داشته باشند و ما آنها را تصفيه ميکنيم ولي املاح مفيد براي بدن قابليت جذب نداشته باشند ؟

اتفاقا بعضي املاح مورد نياز بدن فقط از طريق آب قابليت جذب دارند و براي بدن مهم هستند .

بنابراين اين استدلال که املاح معدني از طريق آب قابليت جذب ندارند و وجود آنها در آب بي اثر است ادعايي خنده دار است .

همچنين شرکت PURE PRO از کمپاني هاي مطرح جهاني 3 دليل اصلي را براي نصب فيلتر مينرال روي دستگاههاي تصفيه آب اينگونه ذکر ميکند :

 

1- اين آبها داراي مواد معدني مفيد براي بدن از جمله کلسيم ، منيزيم و سديم هستند

 

2- اين آبها داراي خواص بهتر از جمله PH بالاتر و ORP منفي هستند .

 

3- طعم اين آبها بسيار مطلوب و بهتر است .

 

در دستگاهاي RO کشورهاي ديگر هم از فيلترهاي معدني استفاده ميشود ؟

بله . اگر شما در وبسايت هاي خارجي جستجو کنيد ميتواند هم دستگاهاي 5 مرحله و هم دستگاههاي 6 مرحله با فيلتر مينرال ( مواد معدني ) و همچنين دستگاههاي 6 مرحله با فيلتر مينرال قليايي را مشاهده نماييد .

 بنابراين اگر وجود اين فيلتر بي تاثير بود کمپاني هاي بزرگ از آنها در دستگاههاي خود استفاده نميکردند .

 

آيا فيلترهاي معدني موجود در بازار واقعا املاح را به آب باز ميگردانند ؟

 

 بستگي به کيفيت فيلتر دارد .

 بعضي فيلترهاي بي کيفيت موجود در بازار حتي باعث خرابي آب و ايجاد بيماري در مصرف کننده ميشوند که شديدا بايد از مصرف انها پرهيز شود .

 فيلترهاي معمولي موجود در بازار نيز تاثير بسيار کمي بر روي آب داشته ونتايج بسيار کمتر از انتظار بود . اما فيلترهاي قليايي کننده نسبتا عملکرد خوبي داشتند و مخصوصا آن دسته از فيلترهاي داراي استاندارد هاي معتبر ( به طور مثال فيلتر HD-50 FLUXTEK ) نتايج فوق العاده اي را ثبت کردند که توصيه اکيد ميکنيم براي بهره مندي از خواص حيرت انگيز آبهاي قليايي و آب هيدروژنه از آنها استفاده نماييد .

اگر چه فيلترهاي معمولي رايج در بازار تاثير بسيار کمي را نشان دادند ولي وجود آنها در دستگاههاي تصفيه آب جهت تعادل شيميايي و يوني آب امري مثبت است .